Hulusi Akar S-400 Mektubuna Beklenen Cevabı Verdi

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan bilgilendirmede, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar tarafından ABD Savunma Bakan Vekili Shanahan'ın S-400 mektubuna karşılık mektup gönderildiği belirtildi.

Hulusi Akar S-400 Mektubuna Beklenen Cevabı Verdi
18 Haziran 2019 - 13:47

Milli Savunma Bakanlığı yaptığı açıklama ile ABD Savunma Bakan Vekili Shanahan tarafından gönderilen S-400 mektubuna istinaden Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar tarafından aynı şekilde mektupla cevap verildiği kaydedildi. Cevapta ağırlıklı olarak Shanahan'ın mektubunda kullanılan üsluptan rahatsızlık duyulduğu belirtilerek, karşılıklı saygı ve diyalog vurgulandı.

Hatırlanacağı üzere, ABD Savunma Bakan Vekili Patrick Shanahan tarafından 6 Haziran 2019 tarihinde gönderilen ve oldukça sert bir üslup ile hazırlandığı belirtilen mektuba nasıl bir cevap verileceği merak ediliyordu. Milli Savunma Bakanlığı konuyla ilgili bir açıklama yaparak, söz konusu mektupta müttefiklik ruhuna uygun olmayan üslup ve yaklaşımdan duyulan rahatsızlığın dile getirildiği ve Türkiye'nin bilinen görüşlerinin ve önerilerinin ayrıntılı olarak Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar tarafından mektupla aktarıldığı ifade edildi.

Mektupta ayrıca, karşılıklı saygı ve dostluğa dayalı bir şekilde diyaloğun sürdürülmesinin, sorunlara uygun bir çözüm bulunmasına yönelik çalışmalara devam edilmesinin öneminin ifade edildiği belirtildi.

Bu haber 433 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum