Hükümetten Öğretmenlere Kritik Haber. Ve Tarihi Belli Oldu

Devlet tarafından atanmayı bekleyen öğretmen adaylarına devletten büyük bir müjde geldi. Ve bu haber ile öğretmenlerin dört gözle açıklanmasını beklediği o tarihte belirlenmiş oldu. Milli Eğitim Bakanlığınca 20 bin sözleşmeli öğretmen alımına ilişkin takvim belli oldu. Buna göre ön başvurular 19-23 Kasım'da alınacak. Haberin detayları için lütfen okumaya devam ediniz...!

Hükümetten Öğretmenlere Kritik Haber. Ve Tarihi Belli Oldu
17 Ağustos 2018 - 17:15

Devlet tarafından atanmayı bekleyen öğretmen adaylarına devletten büyük bir müjde geldi. Ve bu haber ile öğretmenlerin dört gözle açıklanmasını beklediği o tarihte belirlenmiş oldu. Milli Eğitim Bakanlığınca 20 bin sözleşmeli öğretmen alımına ilişkin takvim belli oldu. Buna göre ön başvurular 19-23 Kasım'da alınacak.Haberin detayları için lütfen okumaya devam ediniz...!

Milli Eğitim Bakanlığınca 20 bin sözleşmeli öğretmen alımına ilişkin takvim belli oldu. Buna göre ön başvurular 19-23 Kasım'da alınacak.MEB'in internet sitesinden, 20 bin sözleşmeli öğretmen alımına ilişkin  atama takvimi yayımlandı. Buna göre, ön başvurular 19-23 Kasım'da alınacak. 

Adayların sözlü sınava alınacakları sınav merkezleri 3 Aralık'ta ilan edilecek,  sözlü sınavlar ise 10-31 Aralık'ta yapılacak. Sözleşmeli öğretmenlik için ön başvurularda, adayların atanacakları  alanlara göre, 2017 ve 2018 yılı Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) puan türleri  (KPSSP10 ve KPSSP121- KPSSP120) esas alınacak.

Alanlar bazında kontenjan belirlemeleri eğitim kurumlarının 2018-2019  eğitim ve öğretim yılı norm kadro güncelleme çalışmaları tamamladıktan sonra  belirlenecek.

Bu haber 915 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum