Hükümetin Yeni Zam Teklifine Ali Yalçın'ın Twitter Yanıtı!

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın Twitter hesabından yaptığı açıklamada, hükümetin yeni zam teklifine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Hükümetin Yeni Zam Teklifine Ali Yalçın'ın Twitter Yanıtı!
19 Ağustos 2019 - 11:23

5. Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri kapsamında hükümetin yaptığı yeni zam teklifine yönelik olarak Twitter hesabından açıklama yapan Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, mesafe alınamadığını ve sözleşme imza eşiğinin uzağında olduklarını ifade etti.

5. Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri kapsamında komisyon raporlarının ara değerlendirmesinin ardından Ali Yalçın ile görüştüklerini belirten Bakan Zehra Zümrüt Selçuk ise, 2020 yılı ilk 6 ay için %6 + enflasyon farkı, ikinci 6 ay için %4 + enflasyon farkı ve 2021 yılı ilk 6 ay için %3 + enflasyon farkı, ikinci 6 ay için %3 + enflasyon farkı teklifini ilettiklerini açıkladı.

Bunun üzerine Twitter hesabından hükümetin son teklifine ilişkin paylaşımda bulunan Ali Yalçın, yeni teklifin de tepkilerin anlaşılamadığını gösterdiğini vurguladı. Teklifin yeterli zam oranlarını içermemesi nedeniyle müzakereye uygun görülmemekte olduğuna işaret eden Yalçın, bu nedenle masanın sonuç ve çözüm üretmeme kapasitesinin sonuna kadar kullanılması düşüncesinde olduklarını ifade etti. Olumlu yaklaşımlara rağmen hala ciddi bir mesafe alınamadığına dikkat çeken Yalçın, hakem başvurusu için 1 günün yeterli olduğunu ve hizmet kolları ile ilgili masada mesafe alınamadığı için 2 gün daha müzakere sürecinin uzatılmasını teklif etti.

Bu haber 880 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum