Her İle Meslek Lisesi Projesi

    Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Genel Başkanı Bendevi Palandöken,  her ile meslek lisesi kurulması projesi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Her İle Meslek Lisesi Projesi
27 Şubat 2020 - 07:53

    Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Genel Başkanı Bendevi Palandöken,  her ile meslek lisesi kurulması projesi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.
MEB ile ilgili açıklamalarda bulunan Palandöken, son günlerde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilen her ile meslek lisesi açılması projesinin gençler ve ekonomi açısından önemli olduğunu söyledi. Gençlerin hem kendileri için hem de sektörlerin ihtiyacı olan ara eleman ihtiyacının karşılanması için kilit noktanın meslek eğitimi olduğunu vurgulayan Bendevi, gençlerin doğru yönlendirilmesi gerektiğini vurguladı.
İstihdam Artacak Genç İşsizlik Azalacak
   Gençlerin meslek liseleri eğitimi almalarını ekonomik anlamda yatırım olarak değerlendiren Palandöken, bu durumun istihdamı artırırken genç işsizliği de azaltacağını belirtti. Bu konuda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan meslek lisesi projesi ile ilgili görüşlerini dile getiren Palandöken, projenin önemine değindi.
  Bakanlık 81 ilde 81 meslek lisesi kapsamında 61 ile daha meslek lisesi inşa edeceği projeyi açıklamıştı. Palandöken bu noktada projenin oldukça önemli bir adım olduğunu söyledi. Fakat her şeyden önce öncelikle bu liselere yönelimin artması gerektiğini belirten Palandöken, mesleki ve teknik liselere iş garantisi verilmesi gerektiğini belirtti. Mesleki eğitime teşvik edici adımların atılması gerektiğini belirten Genel Başkan, işsizliğin azalması için devletin işverene destek olmasının yanı sıra eğitim döneminde iş garantisinin verilmesi gerektiğini belirtti. Böylece gençler meslek liselerine daha fazla yönelimde bulunacaklar.
 
Bu haber 571 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum