Henüz 3 yaşında ama Yapamadığı İşlem Yok Bilim Adamları Şokta

İngiltere'de yaşayan 3 yaşındaki minik kız bilim adamlarını şok etti. 3 Yaşındaki minik kız dünyanın en zeki insanı henüz 3 yaşında olmasına rağmen yapamadığı işlem yok . 1 Yaşındaki önceki hallerini bile hatırlıyor. Uzmanlar minik kızı defalarca test ettiler her seferinde insan üstü bir zekası olduğu ortaya çıktı işte haberin detayı..

Henüz 3 yaşında ama Yapamadığı İşlem Yok Bilim Adamları Şokta
09 Ağustos 2018 - 20:48

İNGİLTERE'de yaşayan 3 yaşındaki Ophelia Morgan-Dew, 171'lik IQ değeriyle Einstein, Hawking gibi isimlerden daha zeki. Geleceğin dehası gözüyle bakılan minik kız sıradan çocuklardan pek farklı değil.

Dünyada gelmiş geçmiş her dahi birer çocuktu. Bu ufaklık akıllara 'Yeni bir dahi mi yetişiyor?' sorularını getirdi. Dünya 3 yaşındaki bu minik kızı konuşuyor. Dışarıdan sıradan bir çocuk gibi görünüyor; ancak aslında onu diğer tüm insanlardan ayıran bir özelliği var.

 

 

Henüz 3 yaşında olan İngiltere'nin en zeki kız çocuğu olan Ophelia Morgan-Dew; Albert Einstein ve Stephen Hawking'den daha yüksek IQ değerine sahip. Görelilik ve kara delikler üzerinde zihin bükme teorileri ortaya koyan deha fizikçilerden 11 puan daha iyi seviyede olan Ophelia'nın IQ'su 171. Yani bu IQ seviyesi, küçük kızın, Einstein'dan daha zeki olduğunu gösteriyor.

 

 

Deha çocukla gurur duyan annesi 31 yaşındaki Natalie Morgan, Ophelia'nın zekasının çok parlak olduğunu fark ettikten sonra onu uzmanlara götürmeye karar verdi. Ophelia’nın IQ'su, 162 IQ'ya sahip olan daha önceden İngiltere’nin en akıllı çocukları olarak bilinen 11 ve 12 yaşlarındaki çocuklardan daha yüksek.
 

 

Çocuk, bir yaşından önce yaşadığı şeyleri bile net şekilde hatırlayabiliyor. Bilim insanlarını geride bırakan Ophelia, İngiltere’nin en yüksek IQ topluluğu olan Mensa’nın en genç üyesi ve zeka oranı açısından nüfusun yüzde 0,03’ü arasında bulunuyor..

 

Bu haber 1493 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort