Uzmanlık Eğitimleri Ne Zaman Başlayacak Uzmanlık Eğitimleri Ne Zaman Başlayacak

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 2023 Haziran öğretmen seminerlerinin (mesleki çalışmaların) online mi yoksa yüz yüze mi yapılacağına açıklık getirdi. Son yıllarda ÖBA platformu üzerinden öğretmenlerin video izleyerek yaptığı seminer bu yıl da merak ediliyor du. Öğretmenler okula gidip gitmeyecekleri, seminerin ÖBA üzerinden online olup olmayacağı konusunu merak ederken Bakan Mahmut Özer'den flaş açıklama geldi.

HAZİRAN ÖĞRETMEN SEMİNERİ ONLİNE Mİ OLACAK?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, haziran ayında karnelerin verilmesinin ardından öğretmen seminerlerinin online yapılacağını açıklayarak şubları söyledi:

''16 Haziran tarihinde eğitim öğretim yılı sonlandırılacak. 1 Ağustos tarihinde deprem bölgesinde telafi eğitimi yapılacak. Yazın geçen sene yaptığımız gibi yaz kurslarına devam edeceğiz. 16 Haziran'dan sonra 1 hafta 19-23 Haziran tarihleri arasında yıl sonu mesleki çalışmaları var. Biz ÖBA diye yeni bir platform oluşturduk. Ara tatillerde öğretmenlerimizin okullara devam zorunluluğunu kaldırdık. Bu yıl sonu seminerlerinde de mesleki çalışmalar online şekilde yapılacak. Bu müjdeyi de öğretmenlerimize verelim.''