Hayaller Gerçek Oldu

Öğretmenler öğrencilerinin mutluluğu için her şeyi yapıyor. Yozgat Saraykent ilçesine bağlı İzibüyük Köyü öğretmenleri de öğrencilerinin hayallerini de gerçekleştirdi. Köyün ilk ve ortaokul öğrencileri yıllar sonra spor salonuna kavuştu. Öğrenciler yıllar sonra spor salonuna kavuşmanın heyecanını yaşadı.

Hayaller Gerçek Oldu
20 Kasım 2019 - 12:33 - Güncelleme: 21 Kasım 2019 - 16:03

Öğrencilerinin Hayallerine Öncü Olan Öğretmen
Yozgat Saraykent İzibüyük köyü ilk ve ortaokulu öğrencileri spor yapmanın heyecanını kendi spor salonlarında yaşadı. En büyük hayali bir spor salonuna kavuşmak olan okulun öğrencileri bu hayaline öğretmenleri ile kavuştu. Okulun Beden Eğitimi öğretmeni Samed Can Doğan öncülüğünde öğrenciler için bu çalışma gerçekleştirildi.

Samed Can Doğan, okuluna atandığı ilk günden itibaren okul için çok amaçlı bir spor salonu çabasına girdi. Okul için yapılan spor salonu da bu amaç ile gerçekleşti. Okulda yer alan sınıflardan biri Samed öğretmen öncülüğünde Okul Müdürü Alper Konuk, İlçe Kaymakamlığı ve Milli Eğitim Müdürlüğü ile spor salonuna dönüştü. Öğrencilerin beklentilerine uygun şekilde hazırlanan salon, tam öğrencilerin hayalindeki gibi oldu.

Salon için öncelikle uygun spor branşları belirlendi. Sonrasında boks malzemeleri, spor minderleri, pilates topu, vücut geliştirme ekipmanları temin edildi. Ekipmanlar salona monte edildi. Öğrencilerin spora olan ilgisini artırmak için resim öğretmeni Fatma Ekren de salona fırça dokunuşlarında bulundu. Renkli dokunuşlar ile spor salonu öğrenciler için cazibe merkezi oldu. Tüm işler tamamlandığında hayaller gerçek oldu.

Bu haber 410 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort