Hatay’da öğretmenleri din görevlileri eğitecek

Hatay’da milli eğitim müdürlüğü ve müftülüğün, din görevlilerinin eğitimde aktif rol almasını sağlayacak bir protokol imzaladığı ortaya çıktı.

26 Aralık 2016 - 11:50 - Güncelleme: 26 Aralık 2016 - 13:59

Cumhuriyet’ten Ozan Çepni’nin haberine göre iki kurum arasında imzalanan beş yıllık protokol kapsamında öğretmenler ve din görevlileri bilgi ve tecrübe paylaşımları, ortak sempozyum, seminer, panel, çalışma toplantıları, zümreler, eğitim materyali hazırlama ve geliştirme çalışmaları düzenleyecek.

Müftülüğün etkinliklerinin düzenli olarak öğretmen ve öğrencilere duyurulacağı belirtilen protokole göre öğrencilere ‘milli, manevi, ahlaki, insani ve kültürel değerler’in kazandırılması amacıyla din görevlileri ve müftülük personeli çalışma yapacak. Bu kapsamda din kültürü ve ahlak bilgisi, Arapça ve imam hatip liseleri meslek dersleri öğretmenleri ve din görevlileri tarafından eğitim verilecek.

Ortak etkinlikler düzenlenecek

Ayrıca sanatsal, kültürel ve sportif alanlarda ortak etkinlikler düzenlenecek, öğrencilerin de bu programlara katılımı sağlanacak. Bu etkinliklerin önemli bir kısmını ise eğitim yılı başları, öğretmenler günü, din görevlileri ve camiler haftası, kutlu doğum haftası oluşturuyor.

Okullarda Kuran kursu verilecek

Öte yandan milli eğitim müdürlüğüne bağlı okullar Diyanet’in Kuran kursu verdiği mekanlar haline getirilecek, öğretmenlerin burada görev yapmasına da izin verilecek.

Öğretmenler, Ramazan ayları ve cuma namazı gibi zamanlarda camilerde görev yapabilecek. Diyanet’in hazırladığı materyallerin okulda dağıtımına da izin verilecek.

Protokolün imam hatiplerle ilgili bölümüne göre ise imam hatip liseleri ve ortaokullarındaki öğrenciler mesleki uygulamaları camilerde ve Kuran kurslarında yapılabilecek. Bu eğitimlere din görevlilerinin de katılımı sağlanacak.

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

60 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

 
SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBU İÇİN TIKLAYINI
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bahçeli'den Rıdvan Dilmen'e ağır sözler: Cumhurbaşkanlığı'na yapılan yalakalık...
Bahçeli'den Rıdvan Dilmen'e ağır sözler: Cumhurbaşkanlığı'na...
200 polisle dev FETÖ operasyonu!
200 polisle dev FETÖ operasyonu!