Hanoi'ye giden ilk tahliye hava ikmali, Perşembe günü Kanadalıları Wuhan'dan taşıyabilir

Kanada'nın Wuhan'daki koronavirüsden etkilenen bölgede sıkışan Kanadalıların Perşembe gününden başlamasına izin verilebilirdi - ancak Kanadalı yetkililere göre hava ikmaline kaydolan herkesin ilk uçuşta yer alması garanti edilmiyor.

Hanoi'ye giden ilk tahliye hava ikmali, Perşembe günü Kanadalıları Wuhan'dan taşıyabilir
05 Şubat 2020 - 00:01 - Güncelleme: 05 Şubat 2020 - 00:14

Kanada'nın Wuhan'daki koronavirüsden etkilenen bölgede sıkışan Kanadalıların Perşembe gününden başlamasına izin verilebilirdi - ancak Kanadalı yetkililere göre hava ikmaline kaydolan herkesin ilk uçuşta yer alması garanti edilmiyor.

250 kişi kapasiteli kiralık uçak şu anda Vietnam, Hanoi, Çin'in Wuhan kentine gitmek için beklemede olacak.

Global Affairs Canada, Bölgedeki Kanadalılar gecede hükümet tarafından kiralanan bir uçağın 6 Şubat sabahının erken saatlerinde Wuhan Tianhe Uluslararası Havalimanı'ndan çıkması bekleniyor.

"Talep ve bu uçuşla ilgili kısıtlamalar nedeniyle garanti veremeyiz bir koltuğa hak kazanan herkes uçağa bindirilebileceğini, "diyor kopyası CBC tarafından alınmış olan e-posta.

" Yapamadığınız ihtimal için planlar yapmalısınız uçağa binmek için. "

Bir hükümet yetkilisi kalkış saatinin gizli olmadığı konusunda uyardı çünkü Kanada hala Çin hükümetinden kısıtlı hava sahasına girmek için son onayları bekliyor.

Kanadalılara # Wuhan ve #HubeiProvince ayrılmak isteyen şu anda #Hanoi yolunda Vietnam'da, nihai onaylar verildiğinde Çin'e gidiş için önerilecek.

Geçmiş tahliyelere dayanarak, bu bireylerin yaklaşık yüzde 20'sinin çeşitli nedenlerle ayrılmamayı tercih eden "gösteri yok" olabileceğini söyledi.

 

 
Dışişleri Bakanı Francois-Philippe Champagne haftalık Kabine toplantısı 2'den sonra muhabirlerle konuştu. 

Çin'in politikası, yalnızca yabancı pasaportla seyahat eden yabancı uyruklu kişilerin virüsün yayılmasını önleme tedbiri olarak ülkeyi terk etmelerine izin vermektir. Çin, Kanada vatandaşı olan bir çocuğa eşlik ediyorlarsa Kanada ve Çin vatandaşlarının daimi sakinlerinin ayrılmasına izin vermek için bir istisna yaptı.

Şampanya, bazı ailelerin bölünebileceği anlamına gelebileceğini kabul etti.

"Geri dönüşü savunuyoruz, çünkü ailelerin hikayelerini haberlerde gördüm. Herkes bu insanları eve getirmek için ellerinden geleni yapmak istiyor. Kanada'ya olan bağlılıklarını anlıyorum. Geri gelmek istiyorlar ve ben onları getirmek için merhamet hissediyorum, "dedi.

" Ancak, binmeye izin verilecek olanların yabancı pasaportlarda seyahat eden yabancı uyruklu olduklarını çok açık olan Çin sağlık otoriteleri ile çalışmak zorundayım . "

Başbakan Justin Trudeau, Wuhan'ın tahliyesiyle ilgili:

 
Başbakan Justin Trudeau, hükümetin Kanadalıları ve Wuhan'dan diğerlerini tahliye etme planları hakkında soruları yanıtlamayı bıraktı, Çin.
"Ülkelerin deneyimlerini daha önce görmüş olsak da, bazen gelmek isteyenlerin havaalanına gidemediğini görüyoruz. Dolayısıyla, geri döndüğümüzde uçağın ne kadar dolu olduğuna dayalı bir karar vereceğiz. Ya da ikinci uçağın seçeneğini kullanmıyoruz. "

Çin 'tamamen kooperatif'

Muhalefet Muhafazakarları, gerginlik nedeniyle hava ikmal operasyonunda bir gecikme olduğunu ileri sürdüler Kanada ve Çin arasındaki diplomatik ilişkiler. Trudeau bu iddiayı Salı günü reddetti.

"Çin, Kanada ile tam olarak işbirliği yapıyor. Havaalanına giderken yerel karantinalardan geçebileceklerinden emin olmak için çok fazla süreç var. uygun evraklar doldurulur, kimlikler doğrulanır ve üçlü olarak doğrulanır "dedi.

Global Affairs Canada'nın üst düzey yetkililerinden Heather Jeffrey, Kanada-Çin ilişkilerini inceleyen bir milletvekiline tahliyenin uçuş uçuşu ve vize gereklilikleri de dahil olmak üzere "benzersiz zorlukları" vardır.

Kanada'nın bazı daimi sakinlerinin Kanadalı bir çocuğa eşlik etmesi durumunda Wuhan'dan ayrılmasına izin verilecek
Analiz
Yeni bir viral tehdit canlanıyor eskisi: ırkçı günah keçisi

Jeffrey, Kanada'nın doğal afet ya da insani durumlarda Kanada vatandaşlarına ve daimi sakinlerine konsolosluk hizmetleri verdiğini söyledi.

Uçuş sırasında herhangi biri semptom geliştirirse, gemide diğerlerinden ayrılacaktır.

Her insanın sadece bir taşıma çantası getirmesine izin verilecektir.

Kanada'ya döndüğünde, tahliye edilenler 14 gün karantina altında kalmaları gereken Trenton hava üssüne taşınacaklar.

Federal yetkililer şimdi hava asansörünü koordine etmek için Wuhan'da yerdeydi. Hava asansörüne katılan tüm personel koruyucu giysiler giyecektir.

Hajdu, ikinci bir uçağa ihtiyaç duyulursa, işlemin muhtemelen ilk uçakta olduğundan çok daha hızlı olacağını söyledi. Salgının ilk aşamalarında bölgede kayıtlı olarak nispeten az sayıda Kanadalı vardı ve hükümet onların müttefik ortaklar tarafından serbest bırakılabileceğini düşündü.

"Aslında biz talep ettik ve önümüzdeki birkaç gün içinde Global Affairs Canada'ya kayıt olma ihtiyacı hakkında konuştuktan sonra, kendi uçağımıza ihtiyaç duyacağımız belli oldu. "dedi.

Ont Trenton'daki karantina.

Federal hükümet hava ikmalinin ve yolcu karantinasının maliyetlerini karşılayacak.

"Kanadalılar bunu yapıyor. Birbirimize yardım ediyoruz," Hacdu Pazartesi dedi.

Peter Lin ne olduğu, nereden geldiği, nasıl yayıldığı ve kendinizi korumak için neler yapabileceğiniz hakkındaki gerçekleri yıkıyor. 5:10

Yeni koronavirüs vakalarının sayısı dünya çapında 400'den fazla ölümle 20.000'in üzerine çıktı. Kanada'da bugüne kadar dört vaka var - üçü Ontario'da ve biri British Columbia'da.

Kanada Baş Halk Sağlığı Memuru Dr. Theresa Tam, aşı geliştirmenin bir yıla kadar sürebileceğini söyledi. Şimdilik, virüsün yayılmasını önlemenin en iyi yolunun bulaşmasını kısıtlamak olduğunu söyledi.

Dünya Sağlık Örgütü, koronavirüs salgınını küresel bir sağlık acil durumu ilan etti, ancak Çin'i çabalarından ötürü övdü virüsü bulundurmak için.

. kaynak: http://www.cbc.ca/news/politics/coronavirus-health-canada-china-airlift-1.5450953

Bu haber 263 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort