Hangi öğretmenler il içi ve il dışı yer değiştirmeye başvurabilir ?

Hangi öğretmenler 2. İl İçi ve İl dışı yer değiştirmelere başvurabilecek? İşte cevabı..

06 Eylül 2017 - 11:56

Hangi Öğretmenler 2017 Eylül 2. İl İçi ve İl Dışı Yer Değiştirmelere Başvurabilecek?

Sürgün Edilen Öğretmenler İl İçi veya İl Dışı Yer Değiştirmelere Başvurabilir Mi?  Öğretmenlerin 2017 Eylül il içi ve iller arası yer değiştirme duyurusu yayımlandı.

MEB'in duyurusunda bununla ilgili geçen maddeler: 1- Öğretmenlerden 30 Eylül 2017 tarihi itibarıyla kadrolarının bulunduğu eğitim kurumunda üç yıllık çalışma süresini tamamlayanlar il içinde, bulundukları ilde üç yıllık çalışma süresini tamamlayanlar ise iller arasında yer değiştirme isteğinde bulunabilecektir. 2- Birinci, ikinci ve üçüncü hizmet alanlarında görev yapan zorunlu çalışma yükümlüsü öğretmenlerden; a) Sağlık ve eş durumu mazeretleri nedeniyle zorunlu çalışma yükümlülüğü ertelenmiş olanlar, b) Başvuruların son günü itibarıyla adaylıkları kaldırılmış olanlar, istemeleri halinde üç yıllık çalışma süresi şartı aranmadan il içinde veya il dışındaki zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen hizmet alanlarına yer değiştirme başvurusunda bulunabilecektir.

3- Halen görev yaptıkları eğitim kurumunda ihtiyaç ve norm kadro fazlası olan öğretmenler ile eğitim kurumlarında ikinci görev kapsamında yönetici olarak görev yapmakta olanlardan yöneticiliğe devam etmek istemeyenler, üç yıllık çalışma şartı aranmaksızın il içinde yer değiştirme isteğinde bulunabilecektir. Ancak, bu kapsamda bulunan öğretmenlerden iller arası yer değiştirme isteğinde bulunacaklar il genelinde alanlarında öğretmen ihtiyacı olmaması halinde süre şartı aranmaksızın yer değiştirme isteğinde bulunabilecektir 4- Soruşturma sonucunda görev yerleri; il dışına değiştirilenler daha önce görev yaptıkları il’e, il içinde değiştirilenler daha önce görev yaptıkları ilçeye, ilçe içinde değiştirilenler ise daha önce görev yaptıkları eğitim kurumuna aradan (yeni görevlerine başladıkları tarihten itibaren) üç yıl geçmeden yer değiştirme isteğinde bulunamayacaktır.

MEB Personel

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • il içi madur sınıf öğretmeni
  2 ay önce
  Allah aşkına alay etmeyin bizlerle. Yıllardır istediğim atama sayısını unuttum. Siz bizimle alay etmeye yorulmadınız. Yok kardeşim yine birşey değişmeyecek. Yeni bir başvuru daha yapmış olacağız o kadar.
 • engin
  2 ay önce
  merhaba. atandığım yer zorunlu bölge değilken sonradan zorunlu oldu. ilk il dışı tayininde hak verildi zorunlu bölgelere tayin hakkı. şimdi eylülde açılacak olan ikinci il dışındada bu hakkı kullanabilirmiyiz. not : ilk il dısında kullanmadım
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
36 yaşındaki öğretmen tarlada ölü bulundu
36 yaşındaki öğretmen tarlada ölü bulundu
21 Kasım 2017 tarihli atama kararları
21 Kasım 2017 tarihli atama kararları