Öğrenci Servis Ücretlerine Sömestr Tatil Zammı Öğrenci Servis Ücretlerine Sömestr Tatil Zammı

Kamu personel alımlarında hangi KPSS puanı geçerli olacak sorusu sorulmaya başladı. 31 Temmuz 2022 tarihinde yapılan KPSS'nin iptal edilmesinin ardından kamuya personel alımlarında da önemli bir sorun oluştu. 2022 KPSS puanı ile atama bekleyenler bu sorunun merkezinde kaldı. Konuya ilişkin açıklama ise Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettşn Altun'dan geldi
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun konuyla ilgili sosyal medya üzerinden açıklama yaptu:

2022-KPSS kapsamında 31 Temmuz’da yapılan oturumların iptal edilmesi, 6-7 ve 14 Ağustos’ta yapılacak oturumların da ertelenmesi nedeniyle, kamu kurumlarımızın KPSS ile personel alım süreçleri yeni KPSS takvimine göre güncellenecektir.
KPSS ile alım yapmayı planlayan kamu kurumlarımız, kontenjan ve şartlarını 17 Eylül’de başlayacak KPSS takvimindeki sınavların gerçekleşmesi ve sonuçların açıklanmasının ardından ayrıca duyuracaktır.
Bu yıl kamu görevlerine atanacaklar için “KPSS sonucu geçerlilik süresi” bir sonraki KPSS ile birlikte son iki yılın KPSS sonuçlarını da kapsayacak şekilde uygulanacak, herhangi bir hak kaybına neden olunmayacaktır.
Süreci en başından beri titizlikle takip eden Sayın Cumhurbaşkanımızın belirttiği üzere, bu konuda tek bir vatandaşımızın dahi mağdur olmasına asla müsaade edilmeyecektir.