Hangi branşa kaç öğretmen atanacak?

Öğretmen adaylarının dört gözle beklediği öğretmen ataması hakkında her gün yeni bir haber çıkıyor. Atama bekleyen öğretmenleri yakından ilgilendiren bir haberimiz var.Atama bekleyen öğretmenlerin merakla beklediği konulardan biride, hangi branşta kaç öğretmen alımı olacak.. 20 Bin öğretmen atamasının tahmini olarak branşlara dağılımı şu şekilde

06 Mart 2017 - 18:10

Atama bekleyen öğretmenlerin merakla beklediği konulardan biride, hangi branşta kaç öğretmen alımı olacak.. 20 Bin öğretmen atamasının tahmini olarak branşlara dağılımı şu şekilde 

Toplamda 90 branşta 20 bin 127 öğretmen atanacak


Sınıf öğretmenliğine 3 bin 570, İngilizce'ye 2 bin 193, din  kültürü ve ahlak bilgisi dersine 2 bin 143 öğretmen ataması gerçekleştirilecek.

Türkçe öğretmenliğine bin 140, okul öncesine bin 720, fen bilimleri/fen ve  teknoloji öğretmenliğine bin 3, ilköğretim matematik branşına ise bin 835 öğretmen atanacak. 
 
Adaylar, Türkçe, ilköğretim matematik, fen bilimleri/fen ve teknoloji,  sosyal bilgiler, Türk Dili ve Edebiyatı, tarih, coğrafya, matematik (lise),  fizik, kimya, biyoloji, din kültürü ve ahlak bilgisi, yabancı dil (Almanca,  İngilizce), rehberlik, okul öncesi ve sınıf öğretmenliği alanlarında, 2016 Kamu  Personel Seçme Sınavında KPSSP121 puan türünden, diğer alanlarda ise KPSSP10 puan  türünden 50 ve üzerinde puan alanlar 15-21 Mart tarihleri arasında başvuru  yapabilecek.
 
Sözlü sınava davet edilmek üzere yapılacak başvurular, elektronik  ortamda "http://mebbis.meb.gov.tr" ve "http://ikgm.meb.gov.tr" adreslerinden  alınacak. Adaylar, elektronik ortamdaki başvuruları ve buna ilişkin "Elektronik  Başvuru Formu"nun çıktısını, şahsen ya da noter ile vekalet verecekleri kişiler  aracılığıyla il veya ilçe milli eğitim müdürlüklerine onaylatacak.


YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Onur
    8 ay önce
    Admin branş sayıları belli zaten. Yanlış haber. Mesela tarihten 185 kişi.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
7. sınıf öğrencisi ölü bulundu
7. sınıf öğrencisi ölü bulundu
Lüks cipin içinden skandal çıktı, annesi engelli çocuğu ölüme terk etti
Lüks cipin içinden skandal çıktı, annesi engelli çocuğu...