Türkiye'de son ayların en popüler yatırım araçlarından biri haline gelen ve küçük yatırımcıların adeta akın ettiği Borsa İstanbul'da en çok ilgili gören şirketler halka yeni arz edilen şirketler oluyor. Bu nedenle yatırımcılar yeni halka arzları merakla takip ediyor. 2022 yılında çok sayıda şirket halka arz olmuştu.

Halka arz edilen şirketlerin yoğun ilgi görmesi nedeni ile 2023 yılında da halka arz için şirketler adeta birbiri ile yarışmaya başladı. Bu yıl 20'nin üzerinde şirken SPK'nın onayı ile halka arz edildi. Çok sayıda şirket ise SPK'ya yaptığı halka arz başvurusunun olumlu sonuçlanmasını bekliyor.

Halka arzlarda bireysel yatırımcılara çok düşük miktarlarda hisse veriliyor. Ancak halka arzın hemen ardından yaşanan artışlar önemli kar elde edilmesini sağlıyor. 500 TL yatıran bir yatırımcı birkaç gün içerisinde bu parasını 700 TL yapabiliyor. Kripto para borsasının adeta gençleri soyma aracı haline gelmesinin ardından özellikle gnç ve düşük gelirli vatandaşlar halka arzlara daha fazla talep göstermeye başladı.

Geçtiğimiz günlerde 7 milyonu aşan yatırımcı ile tarihi rekor kıran BİST'te yeni şirketler listelenmeye başlayacak. Yeni halka arz edilecek şirketlerin listesini haberimizde sunuyoruz.

Altının kilogram fiyatı 1 milyon 940 bin liraya yükseldi Altının kilogram fiyatı 1 milyon 940 bin liraya yükseldi

BİST'te listelenmek için gerekli hazırlıklarını yaparak Sermaye Piyasası Kuruluna halka arz için başvuru yapan ve başvuruları olumlu yanıtlanan şirketlerden yakın zamanda halka arz edilecek olanlarının isimleri şöyle:

Halka yeni arz edilecek şirket listesi