Halk Bankası'da Kredi Faizlerini İndirdi

Merkez Bankasının Temmuz ayında uyguladığı faiz indirimi sonrası Halk Bankası’ da ticari, ihtiyaç, konut kredilerinde düzenleme yaptı.

Halk Bankası'da Kredi Faizlerini İndirdi
16 Eylül 2019 - 10:36 - Güncelleme: 16 Eylül 2019 - 19:53

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Türkiye İş Bankası'ndan sonra Halk Bankası’da kredi faiz oranlarında bugün itibari ile başlayan yeni faiz oranlarını açıkladı. Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, ‘’ Finansman maliyetlerinde ki iyileşmeleri kredi faiz oranlarına yansıtmaktan memnunuz. Müşterilerimizin her türlü nakit ihtiyaçlarına düşük faiz oranlarıyla yanıt vermeyi sürdüreceğiz.’’ dedi.

Bugünden itibaren ticari kredilerin faiz oranlarını yıllık yüzde 13- 15,5 aralığına indiren Halkbank, 60 ay vade imkanı sunduğu ihtiyaç kredilerinin faiz oranını maaş müşterilerine aylık yüzde 1,25 ‘e , maaş dışı müşterilerine ise aylık yüzde 1,35’ e düşürdüğünü açıkladı.

500 bin TL ve üzerindeki konut satışlarında ki faiz oranlarını aylık yüzde 1,19’ a, 500 bin TL’ nin altındaki konut satışlarında ki faiz oranını ise aylık yüzde 0,99 oranında devam edeceğini duyurdu.

2019 yılının ilk yarısında toplam kredileri 2018 yılının aynı dönemine göre yüzde 20,1 artan Halkbank’ ın, Merkez Bankasının Temmuz ayındaki faiz indirimi kararı sonrasında ekonomiye verdiği desteğin artarak devam edeceğini söyleyen Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan ayrıca ekonomideki dengelenme süreci ile birlikte ülkemizin risk priminin düştüğünü ve yurt dışı yatırımcıların tahvil piyasasına ilgilerinin giderek arttığını da vurguladı.

Bu haber 501 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort