Haftada 6 gün beceri eğitimi verilecek

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) mesleki ve teknik eğitim liselerinde yoğunlaştırılmış eğitim yapacak.

15 Mayıs 2017 - 10:58

İşletmeler ile öğrenci ve velilerden gelen talepler doğrultusunda beceri eğitimleri haftada altı gün olabilecek.

MESLEKİ ve teknik eğitimin güçlendirilmesi kapsamında çalışmalar yürüten Milliği Eğitim Bakanlığı, "yoğunlaştırılmış eğitim" yapılması için 81 ile yazı gönderdi. Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü'nün hazırladığı yazıda, mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarında öğrenim gören öğrencilerin işletmelerde mesleki eğitim, staj ve tamamlayıcı eğitim yaptıkları hatırlatıldı.

SEKTÖRDEN TALEP GELDİ

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ercan Demirci'nin imzasıyla gönderilen yazıda, "Sektörün özelliği, çalışma ve kapasite durumu ile okul ve iklim şartları da dikkate alınarak yılın belli zamanlarında faal olan meslek alanlarında yoğunlaştırılmış eğitim uygulaması kapsamında işletmelerde beceri eğitiminin süresine ilişkin turizm ve benzeri sektör temsilcileri üe öğrenci ve velilerden gelen talepler değerlendirilmiştir" denildi.

Buna göre, söz konusu yoğunlaştırılmış eğitim uygulamaları mevzuatta öngörülen haftalık azami çalışma süresini geçmemek şartıyla velinin veya reşit ise öğrencinin isteği doğrultusunda haftada altı gün olarak da düzenlenebilecek.
Gamze KOLCU / Hürriyet 


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Alperen Sakin'in ölümünde yeni skandallar ortaya çıktı
Alperen Sakin'in ölümünde yeni skandallar ortaya çıktı
7. sınıf öğrencisi ölü bulundu
7. sınıf öğrencisi ölü bulundu