Haber Sitelerinin Güvenilirliği ve Ajanslar

Türkiye'de haber sitelerinin sayıları arttıkça kalite düşmektedir. En güvenilir haber siteleri hangileri ?

11 Şubat 2015 - 20:22

Google’da haber aradığımızda karşımıza çıkan siteler dışında günlük ziyaret ettiimiz kaliteli haber sitelerinin sayısı oldukça az.
Internetajans.com sitesi 15 sene once yayın hayatına başlayan bir site olarak aralıksız olarak editörleri ve ajansların ürettiğ içerikleri okuyucularına sunan bir sondakika haber sitesidir.
Kurucusu ve mevcut sahibi gazeteci kökenli olduğu için haberin mutfağında çalışan kişilerin severek yaptığı iş ortaya zengin bir haber sitesinin çıkmasına neden olmuştur. 
Son yıllarda uluslararası olayların gelişmi ve Türkiye’nin giderek ön plana çıkması Google’ın de haber katergorisinde Türkiye’yi etklemesine sebep olmuştur. Başlangıçta büyük sitelere bu haber kaynağına üye olurken google sonraları küçük ve yerel sitelere de şans tanımıştır. SEO haberleri ile ön plana çıkmaya çalışan siteler haber kaynağınıda bir nebze kalite düşüklüğü yaşatsa da okuyucular eski ve güvendikleri haber kaynaklarına sahip çıkmaya devam etmiştir.
Son yıllarda Yahoo, Bing ve Yandex ‘de haber içeriklerini okuyuclarına ulaştırmaya başlamıştır. Yandex News özelliği Türkiye’de aktif durumdayken Bing ve Yahoo ise henüz Türk haber kaynaklarını okuyucularına ulaştırmak için bir çalışma içerisine girmemiştir. Şüphesi arama sonuçlarında bu siteler sonuçları göstermektedir ama “Son Dakika Haber” gibi news kategorisinde bir servis hizmeti sunmamaktadır
Türkiye’nin kendi arama motorunu yapma çanaları henüz sonuç vermemekle birlikte Rusya’nın kendi kurduğu Yandex gideren büyümektedir. Türkiye’de açtığı ofis ile Türk kullanıcılar arasında da giderek popular olamakta ve sıralamarda en üst sıralara çıkmaktadır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
81 ilden öğretmenler Konya'da toplandı
81 ilden öğretmenler Konya'da toplandı
Genç öğretmen derste kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti
Genç öğretmen derste kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti