Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 1920

1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde "108. Dönem Kaymakamlık Kursu Kura Töreni"ne katılacak.

(Ankara/14.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

2- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Eğitim-İş Genel Başkanı Kadem Özbay'ı ziyaret edecek.

(Ankara/11.30) (Fotoğraflı-Görüntülü)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, "Deprem Bölgesinde Adalet Hizmetleri Toplantısı"na katılacak, Valiliği, Büyükşehir Belediyesini, Bölge Adliye Mahkemesini, Baro Başkanlığını ve AK Parti İl Başkanlığını ziyaret edecek.

(Gaziantep/10.00-16.30) (Fotoğraflı-Görüntülü)

EKONOMİ FİNANS

1- Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle toplantı yapacak, Valiliği ziyaret edecek, il koordinasyon toplantısına katılacak ve AK Parti İl Teşkilatı ile buluşacak.

(Kütahya/10.30-16.30) (Fotoğraflı-Görüntülü)

2- Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Türk Devletleri Teşkilatı Ticaret ve Ekonomiden Sorumlu 12. Bakanlar Toplantısı ile Ekonomik İş Birliği Çalışma Grubu 14. Toplantısı Bildirisinin İmza Töreni'ne katılacak.

(İstanbul/10.00/11.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

Bağcılar'da lise önünde kurusıkı tabancayla ateş eden kişiye para cezası Bağcılar'da lise önünde kurusıkı tabancayla ateş eden kişiye para cezası

3- Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, haftalık para ve banka istatistiklerini açıklayacak.

(Ankara/14.30)

4- Türkiye İstatistik Kurumu, 2023 yılı girişimlerde bilişim teknolojileri kullanım araştırması ile 2023 yılı 1. dönem hayvansal üretim istatistiklerini duyuracak.

(Ankara/10.00)

5- Avrupa Merkez Bankası, faiz kararını açıklayacak.

(Frankfurt/15.15)

SPOR

1- Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının "Sporla Engelsiz Yaşam" tanıtım programına katılacak.

(Ankara/14.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

2- ING Kadınlar Basketbol Süper Ligi'nde sezonun ilk haftası Çankaya Üniversitesi-BOTAŞ, OGM Ormanspor-İzmit Belediyespor ve Melikgazi Kayseri Basketbol-Bursa Uludağ Basketbol maçlarıyla tamamlanacak.

(Ankara/14.00/16.00/Kayseri/18.00) (Fotoğraflı)

***

Anadolu Ajansının yayımladığı haber, görüntü, fotoğraf ve internet ile wap için oluşturduğu her türlü bilgi, abone olmayanlar tarafından hiçbir şekilde kullanılamaz. Abonelerimiz de sözleşme kapsamı dışında bu yayınları çoğaltamaz, başka kurum ve kuruluşlara aktaramaz. Aykırı davrananlar hakkında hukuki ve cezai her türlü başvuru hakkımız saklıdır.