Greve katılan öğretmenler il dışına tayin olacak

259 Öğretmen 29 Aralık 2015 tarihinde greve katıldıkları gerekçesiyle il dışına atandı.Başbakan Binali Yıldırım'ın Diyarbakır'da bölücü terör örgütüne destek veren 14.000 öğretmen tespit edildiğini ve bu öğretmenlerin yer değiştireceği açıklamasından sonra 8 Eylül 2016 tarihinde Türkiye genelinde 11.500 öğretmen açığa alınmıştı. Son olarak yayınlanan KHK'da açığa alınan öğretmenlerin bir kısmı ihraç edilmişti.

06 Kasım 2016 - 17:17 - Güncelleme: 06 Kasım 2016 - 23:01

Açığa alıp ihraç edilmeyen  öğretmenlerin ise göreve ne zaman dönenceklerine dair bir açıklama bulunmazken , açığa alınan öğretmenlerin büyük bir çoğunun 29 Aralık 2015 tarihinde yapılan greve katıldığı gerekçesiyle açığa alındığı ifade edilmetedir.


Başbakan Binali Yıldırım'ın ilk açıklamalarında 14.000 öğretmenin yer değişikliği yapılacağı ifadesine rağmen daha sonra bu öğretmenler yer değişkliğine tabi tutulmayıp açığa alındı. Şimdi ise ihraç edilmeyen özelikle  29 Aralık 2015 tarihinde yapılan greve  katılan öğretmenlerin  il dışı yer değişikliği yapılması beklenyiyor.


Bu konuda son gelişme ise Muğla'da yaşandı ,Muğlada gereve katılan öğretmenlere açılan soruşturma neticiesinde  bazı öğretmenlere bellirli cezalar veririrken 259 öğretmenin ise  il dışı yer değişikliği ile başka ile atandığı ifade edildi.

Bu gelişmeler doğrultusunda açığa alınıp greve katılan öğretmenlerin neden göreve daha  başlamadığının  cevabı  ise " il dışı yer değişikliği  " olabilir. Çünkü bu konuda bir çalışma yapılıp ihraç edilmeyen öğretmenlerin il dışında başka okullara görevlendirmesi yapılacağı ifade ediliyor.

kaynak  meb personel 

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ
FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ
MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ
OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ
SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ 

60 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

Memurlara mini zam müjdesi2017 Ocak Öğretmen Net MaaşlarıDemir yollarından öğretmenlere büyük indirim

Milyonlarca kişinin o borcu silindi Resme Tıklayınız
 Milyonlara büyük müjde tüm borçlar silindi

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Adli Bilişim Uzmanından flaş Bylock açıklaması
Adli Bilişim Uzmanından flaş Bylock açıklaması
Muğla'da deprem
Muğla'da deprem