Görme engellilerle empati yapıldı

Kaldırımda 'yürüyememekten' otobüse 'binememeye' merdivenli alt ve üst geçitlerde asansör 'bulamamaktan' alış-veriş 'yapamamaya' kadar birçok zorluklarla karşılaşan görme engelliler için Mersin Belediyesi ilginç bir 'farkındalık' çalışmasına imza attı.

14 Ocak 2017 - 18:26

Hayatın olağan akışında engellilerin sorunu için en önemli 'muhatap' olan belediye, tüm bu sorunlar yerine onların 'yemek yeme' sorununa dikkat çekti. Aralarında belediye başkanı, konsolos ve bürokratların da bulunduğu 'protokol' gözlerine bant takıp yemek yedi, yani görme engellilerle 'empati' yaptı...

Geceye hiçbir görme engelli dernek temsilcisinin davet edilmemesi de dikkat çekti.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, 7-14 Ocak Beyaz Baston Görme Engelliler haftası dolayısıyla ‘Karanlıkta Yemek' adlı farkındalık etkinliği düzenledi. Yemekte protokol üyeleri ve davetliler siyah bantlar ile gözlerini kapatarak, görme engelli bireylerle empati kurmaya çalıştı.

‘Empati çalışması’ adı verilen  yemeğe, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Vali Yardımcısı Cezmi Türk Göçer, KKTC Mersin Konsolosu Ayşen Volkan İnanıroğlu, TRT Çukurova Müdürü Sebahattin Kahraman, meclis üyeleri ve davetliler katıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
36 yaşındaki öğretmen tarlada ölü bulundu
36 yaşındaki öğretmen tarlada ölü bulundu
21 Kasım 2017 tarihli atama kararları
21 Kasım 2017 tarihli atama kararları