"Göreve İadelerde Çifte Standart Uygulanıyor"

Kamu Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk Milli Eğitim bakanlığı tarafından açığa alınan öğretmenlerin göreve iade edilmelerine ilişkin bir açıklama yaptı. Öğretmenlere yönelik uygulamalarla ilgili bakanlığı eleştiren Koncuk:: ''MEB, Göreve İadelerde Çifte Standart Uygulamaktadır'' dedi.

26 Kasım 2016 - 13:17 - Güncelleme: 26 Kasım 2016 - 15:16

Kamu Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Twitter hesabı üzerinden MEB'i eleştirdi. Göreve iade edilen öğretmenler ve MEB personeli ile ilgili MEB'i eleştiren Koncuk, şu açıklamaları yaptı:

''Sn Yılmaz iade edilen 6000 kişinin soruşturmalarının devam edeceğini açıkladı.Tamam diğer bekleyenleri de iade et ve soruşturmaya devam et. MEB bu şekilde davranarak çifte standart bir uygulama yapmıştır.Çifte standartın hukuk devletlerinde yeri olamaz.Kınıyorum! MEB açığa alınanların iadesinde keyfi davranmaktadır.MEB bu keyfiliğin ya sebebini açıklamalı ya da diğer bekleyenleri de iade etmelidir.''

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Sevdalıöğretmen
    1 yıl önce
    HİÇBİR SUÇU OLMAYAN İHRAÇLAR NE YAPSIN?? NE EYLEME KATILDILAR NE BAŞKA BİŞEY.. HAK HERKESE AYNI UYGULANMALI.. BU ZULÜM NİÇİN.İHRAÇLARDA GAYET GÖREVDEYKEN SORUŞTURMALARI DEVAM EDEBİLİR.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Hattından 172 bin 953 kez giriş yapılan ByLock'u kullandığını reddetti
Hattından 172 bin 953 kez giriş yapılan ByLock'u kullandığını...
Son dakika... Sağlık Bakanlığı'ndan 'kanser ilacı' açıklaması
Son dakika... Sağlık Bakanlığı'ndan 'kanser ilacı'...