Görev süresi uzatılmayan müdür yardımcılarına müjde

örev süresi uzatılmayarak büyük mağduriyete maruz kalan ve haksız uygulamanın Danıştay tarafından iptalinin ardından MEB yeni Yönetici Atama Yönetmeliği ile müdür yardımcılarının mağduriyetini giderecek hazırlık

21 Mart 2016 - 22:46

Görev süresi uzatılmayarak büyük mağduriyete maruz kalan ve haksız uygulamanın Danıştay tarafından iptalinin ardından MEB yeni Yönetici Atama Yönetmeliği ile müdür yardımcılarının mağduriyetini giderecek hazırlık yapıyor.
Geçtiğimiz yıl MEB YöneticiGörevlendirme Yönetmeliğinin Danışay tarafından iptal edilmesi sürecinde, 4 yıllık görev süresi dolan (Haziran 2015-Ekim 2015) müdür yardımcıları, görev süreleri uzatılmayarak mağdur olmuşlardı.

Söz konusu sorunun çözümü noktasında sona gelindi.

Kısa süre içerisinde MEB tarafından yayınlanacak olan "Yönetici Görevlendirme Kılavuzu"nda düzenlenecek maddelerle, Haziran 2015 - Ekim 2015 tarihleri arasında 4 yıllık görevsüresi dolan, ancak görev süreleri uzatılmayan müdür yardımcılarına bir görevlendirme hakkı daha verilecek.

Kılavuzda ayrıca, yeni yapılacak olan MEB Yönetici Görevlendirmelerine ilişkin ayrıntılı bilgiler yer verilecek.

Böylece, 2016 yılında yapılacak Müdür ve Müdür yardımcılığı görevlendirmelerinde ülke genelinde birlik sağlanmış olacak.

Kaymakam yapıyorsa öğretmen neden yapmasın TIKLA OKU

Öğretmenim öğrenciye sakın dokunma TIKLA OKU

FACEBOOK ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ByLock mağduruna güzel haber
ByLock mağduruna güzel haber
Yavuz Yılmaz'ın eski nişanlısı fotoğraflarını paylaştı
Yavuz Yılmaz'ın eski nişanlısı fotoğraflarını paylaştı