Gönüllü Öğretmenler Aranıyor

Antalya’da babasının iliğinin yarı uyumlu olması sebebi ile normal hayatına dönmeye başlayan Öykü Arin Yazıcı’ya etkinlik yapacak, kitap okuyacak, resim yaptıracak ya da yabancı dil öğretecek gönüllü öğretmenler aranıyor.

Gönüllü Öğretmenler Aranıyor
20 Ekim 2019 - 11:41

DHA’nın haberine göre; Kasım 2019’da İzmir’de JMML (Juvenil Miyelo Monositik Lösemi) teşhisi konulan ve tedavi için Antalya’ya getirilen Öykü Arın Yazıcı için ‘’Öykü Arin’e umut ol, donör ol’’ kampanyası başlatılmıştı. Binlerce kişi Öykü Arin’e umut ışığı olabilmek için kök hücre bağışında bulundu. 11 Nisan 2019’da Medikal Park Antalya Hastanesinde tedaviye alınan Öykü Arin’e annesinden yarı uyumlu nakil yapıldı fakat nakil olumsuz sonuçlandı. Bunun üzerine 26 Haziran 2019’da babasından yarı uyumlu nakil yapıldı ve nakil yüzde 98,5 oranında olumlu sonuçlandı.

Normal hayatına yavaş yavaş dönen Öykü Arin’in annesi Eylem Şen Yazıcı, Öykü Arin’in tedavisinin devam ettiğini ve 8 ay daha tedavinin süreceğini söyledi. Evde sadece anne ve babası ile temasta bulunan ve yaşıtları ile temas etmesinin kesinlikle yasak olduğunu belirten anne yaptığı açıklamada; ‘’Öykü Arin’e online olarak internetten katılabileceği koro ve drama gibi etkinlik arayışı içerisindeyiz. Ama sadece online değil, yüz yüze de temas edebileceği farklı kişilere de ihtiyacımız var. Antalya’da yaşayan ve haftada 1 saatini Öykü Arin’e ayırabilecek, etkinlik yapacak, kitap okuyacak, resim yaptıracak ya da yabancı dil öğretecek gönüllü öğretmenler arkadaşlar arıyoruz’’ dedi.

 

Bu haber 577 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort