Gönüllü kuaförler kız öğrencilerin saçlarını yapacak

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde bir grup gönüllü kuaför kursiyer, kırsalda eğitim gören 9 bin kız öğrencilerinin saç bakımını yapacak.

27 Şubat 2017 - 08:12


Gönüllü kuaförler 9 bin kız öğrencinin bakımını yapacak

Çok Amaçlı Toplum Merkezi ve Halk Eğitim Merkezinin ortaklaşa yürüttükleri proje kapsamında Siverek'te bulunan 65 Taşıma merkezi okulunda bulunan 9 bin kız öğrencinin saç bakımları yapılacak. Proje kapsamında Yumurtepe İlk ve Orta okulunda bulunan 100 kız öğrencinin saç bakımları yapıldı.

Saç bakımlarının ardından öğrencilere Çocuk hakları hakkında konulu eğitimde verildi. Uygulama ile ilgili bilgi veren Siverek ilçe Milli Eğitim Müdürü Nuri Kapanoğlu, "ilçe Kaymakamımız Metin Demirel'in talimatıyla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün koordinesinde, Hak eğitim merkezi ve ÇATOM kursiyerlerinin katılımıyla 65 taşıma merkezimizde toplam 9 bin kız öğrencimize saç bakım hizmeti verilmeye başlandı".dedi.ÇATOM Siverek Sorumlusu Aysel Güzeller ise "Ortaklaşa yürüttüğümüz proje kapsamında 65 köy okulundaki kız öğrencilerin saç bakımını yapıyoruz. Saç bakımına gittiğimiz okullarda çocuklara, çocuk hakları konulu eğitimlerde vermekteyiz" diye konuştu.

Kaynak: Haberler

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
2 Yeni KHK geliyor !
2 Yeni KHK geliyor !
"Dikkat, Fetö'cülere Af Hazırlığı!"