erkek protez saçthemeforest temaları

Gizem Öğretmen Öğrencilerinin Hayalini Gerçekleştirdi

Erzurum’un Yakutiye ilçesi Kırmızıtaş Köyü İlkokulunda ücretli öğretmenlik yapan Gizem öğretmen, köyde hiç yapılmamış bir etkinliğe imza attı.

Gizem Öğretmen Öğrencilerinin Hayalini Gerçekleştirdi
03 Kasım 2019 - 13:30 - Güncelleme: 13 Kasım 2019 - 18:25

Erzurum’un Yakutiye ilçesi Kırmızıtaş Köyü İlkokulunda ücretli öğretmenlik yapan Gizem öğretmen, Cumhuriyetin 96. Yıl dönümü sebebi ile okul öncesi ilkokul öğrencilerinin birlikte hazırlamış oldukları dans gösterilerinin yanı sıra öğrencilerinin ders kapsamında yazdıkları hayal mektuplarında bulunan hayallerini gerçekleştirerek, protokol ve köy halkından tebrik üzerine tebrik aldı.

Öğretmenliği bu yıl Eylül ayında başlayan Gizem öğretmen, öğrencilerine yürekten bağlılığı ile dikkat çekti. Öğrencilerinden bahsederken ‘’ Çok masum hayalleri var ‘’ şeklinde bahseden gizem öğretmen, öğrencilerinden ders esnasında bir hayal mektubu yazmalarını istedi. Öğrenciler yazdıkları hayal mektuplarının gerçekleştirilecek mesajlar olduğunu bilmiyordu ve bunu Cumhuriyet Bayramı programı sonunda öğrendi.

İzmir Marşı, 10. Yıl Marşı ve Plevne Marşı ile birlik beraber mesajı verildi. Cumhuriyetin Atatürk Çocukları Korosu, Ateş böceğim misin?, Hayat Bayram Olsa gösterisi, Yollarda Bulurum Seni ve Ay-Yıldız kareografileri yapıldı. Mevcudu 12 olan öğrencilerini daha önceden yazdırmış olduğu mektuplarda kimi öğrencilerinin piyano çalma kimilerinin helikopterim olsa gibi istekleri üzerine uygun hediyeler aldı. Özel olarak aldığı hediyeleri öğrencilerinin yanaklarından öperek verdi.

Gizem öğretmen yaptığı açıklamada, ‘’ Bayram ve Özel programlar bu köyde hiç görülmemiş ve yaşanmamış. Velilerim ile istişare yaptık ve bayram kutlaması yapmak istediğimi söyledim. Velilerimin yüzlerindeki gülümseme her şeye yetti. Okulumuzda bulunan 2 sınıfımıza hayal mektubu yazdırdık. Öğretmen arkadaşım Büşra Nur Yarbaşı ile birlikte, çocukların hayalindeki oyuncakları nasıl temin edebiliriz diye düşünürken Türk Dünyası Kulüp Başkanı Olgun Taş beyefendi yardımcı oldu. Amacımız Cumhuriyet Bayramı denildiğinde, Atatürk denildiğinde velilerimin ve öğrencilerimin yüreklerinin çarpmasını sağlamak’’ dedi.

Bu haber 1488 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort