Gilead Sciences Türkiye çalışanları Darüşşafakalı çocuklar için koştu

Gilead Sciences Türkiye çalışanları 11 Kasım 2018’deki İstanbul Maratonu’nda Darüşşafaka Cemiyeti’nin “Söz Konusu Eğitimse, Yardıma Koşarım” projesine destek olmak için iyilik peşinde koştu. Maratona katılan 14 Gilead Sciences Türkiye çalışanı, topladıkları fonla 2 öğrencinin birer yıllık eğitim masraflarını karşılayacak

Gilead Sciences Türkiye çalışanları Darüşşafakalı çocuklar için koştu
15 Kasım 2018 - 14:18

Türkiye’de 2007 yılından beri faaliyet gösteren ve HIV/AIDS, Hepatit B, Hepatit C, Hematoloji ve Onkoloji tedavisine odaklanan Gilead Sciences ekibi, bu yıl 11 Kasım’da yapılan İstanbul Maratonu’nda eğitime destek için katıldı. Amerikalı ilaç şirketinin 14 çalışanı, Darüşşafaka Cemiyeti’nin “Söz Konusu Eğitimse, Yardıma Koşarım” projesine destek olmak için, bu yıl 11.’si düzenlenen İstanbul Maratonu’nda koştu. 10 km’lik yarışı başarıyla tamamlayan ekip, 2 öğrencinin birer yıllık eğitim masraflarını karşılayacak yardımı topladı.

 

Hizmet verdiği sağlık alanında, yürüttüğü başarılı hibe programıyla yardım severliğini kanıtlayan Gilead Sciences Türkiye Genel Müdürü Şebnem Girgin, şöyle konuştu:

“Türkiye’nin en değerli, en önemli kaynağının insan olduğunu bilen ve toplumsal gelişim için eğitimi ön planda tutan bir firmayız. İç yapımızda olduğu gibi etki alanımızdaki coğrafyada da toplumun eğitime erişimi için çaba sarfediyoruz. Bu çerçevede çalışanlarımızın Darüşşafaka ile yaptıkları işbirliği bizim için çok kıymetli. Arkadaşlarımız bu proje ile çocuklarımızın nitelikli eğitim esaslarına göre okutulmasına ve hayatlarının değişmesine destek oldular, hem de bu amaç uğruna şirket içinde çok güzel bir enerji yarattılar. Bu katkılarından dolayı ekibimizi kutluyorum.”

Bu haber 895 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort