Gezi Kazası Sonrası Beş Temmuz İlkokulu Müdürü Görevinden Alındı

Osmaniye'de geziye giden öğrenci, veli ve öğretmenleri taşıyan otobüsün sulama kanalına devrilmesi ile oluşan kazada yaşamını yitiren 15 kişinin ardından Beş Temmuz İlkokulu müdürü görevden alındı.

14 Haziran 2016 - 00:11

Osmaniye'de geziye giden öğrenci, veli ve öğretmenleri taşıyan otobüsün sulama kanalına devrilmesi ile oluşan kazada yaşamını yitiren 15 kişinin ardından Beş Temmuz İlkokulu müdürü görevden alındı.

ŞEHİT POLİS ŞERİFE BACI'NIN KADERİNİ ANNESİ BELİRLEDİ TIKLAYINIZ

Osmaniye'de gezi dönüşü öğrenci, öğretmen ve velileri taşıyan midibüsün sulama kanalına devrilmesi sonucu 15 kişinin yaşamını yitirdiği kazanın ardından Hatay'ın İskenderun İlçesi'ndeki Beş Temmuz İlkokulu Müdürü Fikret Türkoğlu, soruşturma nedeniyle görevinden alındı.


ÖĞRENCİLER, VELİLER VE BİR ÖĞRETMEN HAYATINI KAYBETMİŞTİ

Hatay'ın İskenderun İlçesi'ndeki Beş Temmuz İlkokulu 3-A öğrencileri, öğretmen ve velilerinden oluşan grup, 5 Haziran'da Osmaniye'deki Karatepe Müzesi ve Aslantaş Milli Parkı'na düzenlediği geziden dönerken Ferruşah Eşen yönetimindeki 31 KLY 69 plakalı midibüs Cevdetiye Beldesi'nde bir otomobile çarptıktan sonra DSİ'nin sulama kanalına uçtu. Kazada sürücü Ferruşah Eşen ile birlikte velilerden Sultan Keyik (35), çocukları Beritan Keyik (9) ve Baver Keyik (7): Hayriye Nur Seviner (32), boşandığı eşinden olan kızı Nehir Uludağ (9): öğrenci velisi Meral Sarı, Müzeyyen Keskin ile kızı Yağmur Keskin (9), Sevgi Ayas ile oğlu Umut Ayas (9), bir öğrencinin kardeşi olan Merve Gül Pembe, Bahadır Karakurt (5) ve öğretmen Ahmet Cebeci yaşamlarını yitirdi, 26 kişi de yaralandı. Kaza sonrası 25 kişi, hastanelerdeki tedavilerinin ardından taburcu edilirken, İskenderun Devlet Hastanesi Yoğun Bakım Servisi'nde yaşam mücadelesi veren Hüseyin Eşen ise geçtiğimiz gün hayatını kaybetti.

KAZANIN ARDINDAN SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Kazanın ardından Milli Eğitim Bakanlığı müfettişlerinin yaptığı soruşturma nedeniyle Beş Temmuz İlkokulu Müdürü Fikret Türkoğlu görevden alındı. Türkoğlu'nun görevine öğretmen olarak devam edeceği kaydedildi.

2016 TEMMUZ ÖĞRETMEN MAAŞLARI (ZAMLI GÜNCEL KADEME-DERECEYE GÖRE)

FACEBOOK ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
7. sınıf öğrencisi ölü bulundu
7. sınıf öğrencisi ölü bulundu
Lüks cipin içinden skandal çıktı, annesi engelli çocuğu ölüme terk etti
Lüks cipin içinden skandal çıktı, annesi engelli çocuğu...