Türk Eğitim Sen TES Genel Başkanı Talip Geylan, Milli Eğitim Bakanlığı yöneticilerinin ve teftiş personelinin maaşlarına zam ve düzenleme yapılması için çağrı yaptı. Geylan, müfettiş yardımcıları, müfettişler, şube müdürleri, ilçe milli eğitim müdürleri ve il milli eğitim müdür yardımcıları maaşlarıa düzenleme yapılmaması durumunda MEB'in yönetici ve müfettiş bulmakta zorlanacağına vurgu yaptı.
Talip Geylan, Milli Eğitim Bakanlığına çağrıda bulunarak, mali hakların iyileştirilmesinin önemine vurgu yaptı ve bakanlık bünyesinde görev yapan yöneticilerin görev ve sorumluluklarına uygun bir ücret belirlenmesi gerektiğini dile getirdi.

TES Genel Başkanı Talip Geylan açıklamasında şunları söyledi;

''Biz bunu defaten gündeme getirdik. Bakın şu an Milli Eğitim Bakanlığında, müfettiş yardımcılarımız, müfettişlerimiz, şube müdürlerimiz, ilçe milli eğitim müdürlerimiz, il milli eğitim müdür yardımcılarının aylık ücretleri mahiyetinde görev yapan personelin nerdeyse daha altına düşmüş durumda.
Bu olmaz. Milli Eğitim Bakanlığı mutlaka, müfettiş ve yöneticilerle alakalı ücret düzenlemesine gitmeli. Gitmezse ne olur? Gitmezse bir süre sonra Milli Eğitim Bakanlığı, müfettiş ve yönetici bulamama sorunu ile karşı karşıya kalacak.
Bunun için Sayın Yusuf Tekin'in bir çalışma başlattığını biliyorum. Ama herhalde araya başka süreçler girdiği için inkıtaa uğradı. O çalışmanın tamamlanması, müfettiş yardımcılarımız, müfettişlerimiz, şube müdürlerimiz, ilçe milli eğitim müdürlerimizle alakalı mutlaka bir ücret düzenlemesi, görev yetki ve sorumluluklarına mütenasip bir ücret düzenlemesi mutlaka hayata geçirilmelidir .''

MRB’den sınavlarla ilgili radikal karar sınavlarda ilk kez uygulanacak MRB’den sınavlarla ilgili radikal karar sınavlarda ilk kez uygulanacak