Geylan: "TBMM tatile girmeden önce 3600 ek gösterge sözü hayata geçirilmelidir"

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, katıldığı bir iftar programında TBMM'nin tatile girmeden önce ek gösterge sözünün hayata geçirilmesi gerektiğini söyledi.

Geylan: "TBMM tatile girmeden önce 3600 ek gösterge sözü hayata geçirilmelidir"
31 Mayıs 2019 - 15:41

30 Mayıs'ta Nallıhan ilçe temsilciliği tarafından düzenlenen iftar programına katılan Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, 24 Haziran seçimleri öncesinde verilen 3600 ek gösterge sözünü hatırlattı. Geylan, verilen sözün üzerinden neredeyse 1 yılın geçtiğini, ancak hala bir adım atılmadığını belirtti. 3600 ek gösterge düzenlemesinin Torba Kanun'da yer alması gerektiğine dikkat çeken Talip Geylan, Sadece 4 meslek kuruluşunun değil, tüm kamu çalışanlarının ek göstergelerinin güncellenmesi gerektiğini belirterek, ek göstergeden yararlanamayan yardımcı hizmet sınıfına da ek gösterge verilmesi gerektiğini ifade etti.

Öğretmenler Açısından Ek Gösterge Beklentisi

Birçok öğretmenin ek göstergenin artırılacağı beklentisi ile emekli olmadığını belirten Geylan, 3600 ek gösterge düzenlemesinin hayata geçirildiği takdirde memur maaşlarında ortalama 600 TL ve emekli ikramiyelerinde ise 20.000 TL artış olacağını söyledi. Bu durumun ise öğretmenleri emekliliğe teşvik edeceğine işaret eden Geylan, böylelikle atama bekleyen 400 bin öğretmen adayına iş kapısı ve tayin bekleyen öğretmenlere de yer açılacağını belirterek, hükümetin TBMM tatile girmeden önce ek 3600 ek göstergeyi hayata geçirmesi gerektiğini dile getirdi.

Kaynak: Türk Eğitim-Sen

Bu haber 1638 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum