Geylan: "MEB yönetici görevlendirme sürecinde şaibeye meydan vermemelidir"

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, yönetici görevlendirme sürecinde MEB tarafından şaibeye meydan verilmemesi gerektiğine dikkat çekti.

Geylan: "MEB yönetici görevlendirme sürecinde şaibeye meydan vermemelidir"
06 Mayıs 2019 - 10:47

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan tarafından yapılan açıklamada, Milli Eğitim Bakanlığı'nın yönetici görevlendirme süreciyle ilgili olarak kamuoyuna yansıyan haberlerde tercih puan listelerinin malum sendikaya servis edilmesi konusu değerlendirildi. Genel Başkan Geylan, şu andan itibaren Milli Eğitim Bakanlığı'na düşen görevin; Cuma günü saat 17:00'dan sonra tercih yapanların görev yerlerini ve sendikal mensubiyetlerinin yayınlamak olduğunu ifade etti.

Kamuoyuna Yansıyan Haberler

Genel Başkan Talip Geylan tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi. Kamuoyuna yansıyan haberlerde adı geçen malum sendikanın Cuma günü saat 15:00 sıralarında tüm illerde bazı üyelerine mesaj göndererek yönetici başvuru süresinin uzatılacağını ve başvuru yapılmamasını duyurduğu belirtildi. Diğer eğitim çalışanlarının bu gelişmelerden saatler sonra haberinin olduğu vurgulanan açıklamada, sürenin uzatımından sonra tercih puan listelerinin malum sendikaya servis edildiği söylentisinin yayıldığı belirtildi. Geçmiş yıllarda yaşanan tecrübeler hatırlatılan açıklamada, Ankara'nın bir ilçesindeki tercih listesinin de bir haber sitesinde yayınlandığı aktarıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın bu konuda üzerine düşen görevi yapması gerektiği belirtilen Genel Başkan Talip Geylan'ın açıklamasında, “Gerçekten bir mağduriyet giderilmiş mi? Yoksa kirli bir tezgâha koskoca MEB teşkilatı alet mi edilmiş?” soruları yöneltildi.

Kaynak: Türk Eğitim-Sen

Bu haber 740 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum