Gerçekten İyi Bir Kitabın Keyfini Çıkarma

İnanılmaz derecede yavaş bir okuyucuyum ve benim için ortalama türde bir kitabı bitirmek bir ila üç ay arasında herhangi bir zaman alabilir.

Gerçekten İyi Bir Kitabın Keyfini Çıkarma
05 Şubat 2020 - 00:26 - Güncelleme: 05 Şubat 2020 - 00:33

İnanılmaz derecede yavaş bir okuyucuyum ve benim için ortalama türde bir kitabı bitirmek bir ila üç ay arasında herhangi bir zaman alabilir. Bu, birçok arkadaşımın ve ailemin öğrenmeye şaşırdıkları bir şey, çünkü çoğunlukla çok hevesli bir okuyucuyum ve inanılmaz hızlı bir şekilde yazıyorum. Peki o zaman neler oluyor?

Mesele şu ki, bir romanı okuduğumda, onu düzgün bir şekilde yapmayı ve kitaba tamamen batırılmış hissetmeyi seviyorum. Tüpte bir kitap okuduğumu, arkadaşlarıyla sohbet ederken veya insanlara zaman sorarken anlatıya girip çıkarken çok fazla insan görüyorum ve çoğu zaman insanların gerçekten içeriğe gerçekten girmeden okumaya çalıştıklarını görüyorum. < /

Okuduğumda, kafamdaki her satırı o kişinin sahip olabileceğini düşündüğüm hayali sözlü sesle söylemeyi seviyorum ve hepsini ayrıntılı olarak hayal etmek istiyorum. Her satırı okudum ve düşündüğüm şekilde ses vermek ve buna göre vurgu eklemek veya kaldırmak için her virgül ve tüm italik bölümleri duyuyorum.

Ve tüm bunları yapmak için sahneyi de ayarlamak istiyorum mükemmel bir şekilde, böylece okuduğum şeyde gerçekten güneşlenmeye elverişli olması için ideal. İşte bunu nasıl yapacağım ...

Her Şeyi Sıralamak

Her şeyden önce, okumak için oturmadan önce, benim tartıma basan hiçbir endişe duymadığımdan emin olmak istiyorum aklıma ve potansiyel olarak deneyimin tadını çıkarmamı engelliyor. Bu nedenle, herhangi bir acil durum işini bitirmek için çabucak koşacağım ve etrafımdaki alanı temiz ve düzenli olmak ve nefes almam için yer vermek için toplayacağım. Sadece potansiyel stres faktörleri olmadan kendime biraz 'kabarcık zamanı' ayırdığımda, bilemekimi kapatıp okumak için oturuyorum.

Mükemmel Aydınlatma

Mükemmel okuma aydınlatma yapmak zor bir şeydir. Bir yandan rahat hissettiğim kadar loş bir ışık olmalı, ama bu arada göz yorgunluğuna neden olacak kadar loş olmamalı. Bu demektir ki beni rahatlatan ama yine de odaklanmama izin veren bir tür yumuşak bir parıltı olmalı.

Konfor

Ben de oturduğum her yerde olduğundan emin olmak istiyorum. süper rahat. Yatakta okumak gibi bir şey yok, ama aynı zamanda rahat bir kanepe veya bir fasulye torbası da, eğilmek kolay olduğu sürece iyi olabilir.

Bu da başka bir şeyim olduğunu söyledi. okumayı sevdiğim yer - kahve dükkanları. Sessiz olmamasına rağmen arka plan konuşması ve bardakların tokası genellikle deneyime küçük bir atmosfer ekleyebilir ve neredeyse bir romandaymışım gibi hissetmemi sağlayabilir. Köşedeki gizemli yabancı kitabına gömüldü ...

Çay

Sonunda kendime bir bardak çay yapmalıyım. Ciddi bir kafein bağımlısı olarak, kafein içtiğimde tüm gerilimin bedenimi terk ettiğini hissediyorum ve gevşemek ve her anı daha iyi hale getirmek için harika bir yol.

Vernon Clyde, Brotherhood Books'ta çalışıyor, ürünleri ve hizmetleri hakkında daha fazla bilgi için burayı tıklayın

Makale Kaynak: https://EzineArticles.com/expert/Vernon_Clyde/1385394

kaynak: http://www.ezinearticles.com/?How-to-Really-Enjoy-a-Good-Book&id=7391396
Bu haber 60662 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum