ANKARA Spor Toto 1. Lig'in 15. haftasında aykur Rizespor'a 3-1 yenilen Gençlerbirliği'nin teknik direktörü Mustafa Dalcı, "İkinci devre rakip takımın tecrübesi, yeteneği çok bariz ortaya çıktı." dedi.

1-1 biten Pendikspor-Erzurumspor FK maçının ardından 1-1 biten Pendikspor-Erzurumspor FK maçının ardından

Dalcı, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, karşılaşmaya iyi başladıklarını belirterek, şunları söyledi:

"Hafta içi duran top organizasyonu çok çalışmıştık. alıştığımız bir pozisyondan golü bulmak tabii ki önemli. Golden sonra da aslında ikinci bölge savunması yapıp, özellikle Barış'ın çabukluğunu kullanarak hızlı hücumlar yapmayı düşünüyorduk. Golden sonra 3-4 kez bunu yakaladık ama finalde sıkıntı yaşadık. Oraları daha efektif kullanabilseydik 2-0 olabilirdi. Karşımızdaki ekip çok tecrübeli bir takım. Bu şekilde yakaladığınızda skoru mutlaka iki farka taşımanız gerekiyor. İkinci devre rakip takımın tecrübesi, yeteneği çok bariz ortaya çıktı."

Genç futbolculardan kurulu bir takım olduklarına işaret eden Dalcı, "Genç oyuncularımızın mücadelesi tabii ki göz ardı edilemez ama bunun içerisine tecrübeyi, yeteneği koyabilmek lazım. Buralarda eksiklerimiz var, olayın farkındayız. İkinci yarıda transfer yasağının kalkmasıyla mutlaka güçlü bir takım yapacağız. Devre arasına kadar kalan bu maçlarda mutlaka puanlar almak lazım. ünkü ikinci yarı buna çok ihtiyacımız olacak." ifadelerini kullandı.

aykur Rizespor Teknik Direktörü Bülent Korkmaz ise oyuncularını tebrik ederek, "ok iyi oyun çıkardılar. Oyunun başında çok kolay, basit bir gol yedik ama ona rağmen bunun üstesinden geldik. Oyunun, topun hakimi, pozisyonlara giren oyuncu grubumuz vardı. Antrenmanda çalıştığımız hücum opsiyonlarının hemen hemen hepsini uygulamaya çalıştılar. Skor daha da farklı olabilirdi. Burada kazanmak önemliydi. Dinamik, genç bir takıma karşı oynadık." değerlendirmesinde bulundu.