Genç öğretmenlerin önünü açıyorlar

Zorunlu Hizmet Affı Kabul Edilemez! Zorunlu Hizmetini Yapmak İstemeyen Öğretmenler, Genç Öğretmenlerin Önlerini Açabilirler

02 Nisan 2017 - 23:10

Zorunlu Hizmet Affı Kabul Edilemez! Zorunlu Hizmetini Yapmak İstemeyen Öğretmenler, Genç Öğretmenlerin Önlerini Açabilirler. Öğretmenlerimizin azınlık bir kısmından yükselen bir ses diyor ki zorunlu hizmet affı gelsin. Zorunlu hizmet affını detaylarıyla Mebpersonel.com olarak tekrar yazıyoruz.

En son zorunlu hizmet affı 2010 yılında gelmişti. Yine karşı çıkmıştık. Bu sefer yine karşı çıkıyoruz. Çünkü zorunlu hizmet affı tamamen haksızlıktır. Görevine batı illerinde veya doğuya göre avantajlı bölgelerde başlayan öğretmenler af istiyor. Sebebi ise rahatlarını bozmadan bulundukları yerde devam etmek. Peki doğuda yıllardır çalışan öğretmenler ne olacak?

Onları düşünen yok. Onlar da batıyı görmesin mi? Onlar da rahat etmesin mi? 2010 yılında af olduktan sonra iller arası yer değiştirmelerde yıllarca batıda doğru düzgün kadro açılmadı. Batıda olanlar ödüllendirildi, doğuda olanlar ise zaten yapmakta oldukları zorunlu hizmetinin affedilmesiyle kaldılar. Özellikle sınıf öğretmenlerimiz hala daha oradalar. Seslerini duyan yok.

Öğretmenler istedikleri illere tayin yaptırmak için illa evlensinler mi? Zorunlu hizmet affı kabul edilemez. Ya zorunlu hizmet olayı tamamen kaldırılsın ya da af gelmesin. Milli Eğitim Bakanlığı ve hükümet yetkilileri adaleti sağlamak zorundadır. 2010 yılında ve öncesinde af geldi diye şimdi de af getirilemez.

O kadrolara doğudaki öğretmenlerin de atanma hakkı vardır. Son olarak, zorunlu hizmetini yapmak isteyemen öğretmenlere şunu söylemek isteriz. Eğer siz yapmak istemiyorsanız bırakın da atama bekleyen binlerce öğretmen sizin yerinize yapsın! MEBPERSONEL.COM / ÖZEL HABER


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
36 yaşındaki öğretmen tarlada ölü bulundu
36 yaşındaki öğretmen tarlada ölü bulundu
21 Kasım 2017 tarihli atama kararları
21 Kasım 2017 tarihli atama kararları