F Sanat Galerisi'nin sosyal sorumluluk projesi olarak ev sahipliği yaptığı ve bu yıl üçüncüsü düzenlenen "Geleceğe Işık" sergisi yarın sanatseverlerle buluşacak.

Konya'da devrilen tırın sürücüsü ağır yaralandı Konya'da devrilen tırın sürücüsü ağır yaralandı

Galeriden yapılan açıklamaya göre, sergideki eserlerden edilen gelir, Paylaşma ve Dayanışma Platformu Derneğine kız çocuklarının eğitimi adına bağışlanacak.

Derneğin yürüttüğü projelerle, kız çocuklarının eğitimine ve kariyer yönetimi süreçlerine destek olunuyor. Dernek ayrıca okullar arası çeşitli programları yapılandırarak, gerek öğrenciler gerekse eğitimciler ve kurumlar arasında teknik ve sosyal akışı güçlendirmeyi amaçlıyor.

Sergiye eserleriyle destek veren sanatçılar arasında Ahmet Özel, Ahmet Yeşil, Bahri Genç, Burcu Erkal Salman, iğdem Erbil, Devrim Erbil, Ebru Eryılmaz, Esra Meral, Fatma Meriç Erçetin, Feza Güvenal, Figen Batı, Füsun Aydoğan, Füsun ağlayan, Gülten İmamoğlu, Hülya Küpçüoğlu, Hülya Yazıcı, İclal Erentürk Güçsav, Kadir Aslan, Mehtap Özdemir, Metin Kuş, Müfit İşler, Nurgül Ulu, Ruşen Eşref Yılmaz, Sabahat ıkıntaş, Simge Milli, Sinan Dağ, Süreyya Acar, Şükrü Karakuş ve Zahit Büyükişliyen yer alıyor.

Sergi, 7 Ocak'a kadar F Sanat Galeri Nişantaşı'nda ziyarete açık olacak.