Mümkün Olan Her Şey Hakkında

Eko-fütürist Guy Dauncey'in 'Geleceğe Yolculuk' kitap sunumuna davet edildiğimde Evinde zamanlama harikaydı. Harika fikirleri paylaşmayı seven biri olarak, bunu insanların basitçe 'anlamaya' başlayabileceği umuduyla tüm basitliğinde ortaya koymak zorunda kaldım.

evre dostu geleceklerin bu nihai noktasında 'Mümkün' kelimesini bilen vizyonerler için zaten hazır olan alternatif bir gerçekliğe göz atın. Vancouver, M.Ö. 2032 yılında fosil yakıt bağımlılığının ve işlevsiz siyasetin çok ötesine sıçrayan yenilikçi teknolojilerle dolup taşan bir şehir olarak hayal edin, kuruluşunda syntropi ile çok fonksiyonel bir ekotopya yaşam tarzı yaratın.

Seviyorum.

Seviyorum. parlaklığım ve hatta kendiminkilerim var, ama burada Guy dünyanın dört bir yanındaki çalışma modellerini kendi eko-know-how'ıyla kapsülliyor ve birleştiriyor ve hayal gücünün herkesin ilişki kurabileceği resimsel bir hikayeyi işlemesine izin veriyor.

Şok Olmadan Canlı Değişiklik

Gerçekleşmesi gereken değişiklikler, sistemden çok uzak olmayan bir şok değildir. Bunlar, hükümetimizin bize empoze ettiği şeylerden ziyade kendimiz için yaptığımız düşüncemizde basit değişimlerdir; kendimizi aynı şekilde devam edersek daha da kötüleşeceği garanti edilen stresli yaşam tarzından kurtarmak için kendi seçimimiz.

Bazı çözümlerin, insan topluluklarının daha az algılanması nedeniyle daha canlı olduğu konusunda ailevi bir unsuru var. artan vatandaşlık dostluğundan kaynaklanan yalnızlık. Bazıları, binaların, sokakların ve çimento duvarların mimari tasarımına dokunan yemyeşil bitki örtüsüne sahip saf dizginsiz dünyevi yaratıklar - bizi doğanın restoratif güçlerine daha yakın hale getiriyor.

Güneşin bizim kaderimizde büyük bir rol oynaması şaşırtıcı değil. gerçekçi bir gelecek ve bu muazzam gücü kullanmanın birçok yolu ile kilowatt başına pennies ödeyeceğiz. Sadece mantıklıdır, çünkü güneş enerjiyi barajlara veya jeneratörlere ihtiyaç duymadan serbestçe verir - teknolojiye sahibiz ve kullanımımızı genişletmeliyiz.

Ödün Vermeyen Net Yön

Kitap sunumundan eve giderken, evden ayrıldığımdan ve kendi başıma dünyaya adım attığımdan beri hatırlamadığım bir beklenti havası hissettim; şaşkınlık dolu bir gence büyük, büyük, güzel bir dünyada olmak için heyecanlı. Şimdi tek fark, benimle birlikte o büyük güzel dünyanın hayatını emecek psiko-politik tehlikeleri engelleme konusunda artan bir uyanıklıktır ... ve benim perspektifimde yalnız değilim.

Geçtiğimiz yıllarda, birçok zihnin, kendi girişimimizden sağlıklı bir gezegene olan ihtiyacımızdaki birleşik bir anlayışla bir araya gelmemizi sağlayan bu kendi kendini organize eden düşünce tarzına dönüştüğü çok açıktı. Sanki Dünya'nın kendisi manyetizmasını tekrar ona bağlı hissetmemiz için kullanıyor ve evren dinleyecek kadar açık fikirli olanlara olgun çözümlerle zengin düşünceler gönderiyor.

Yaşadığım fantastik yeni şeyleri paylaşmayı ve dünyada izlenimci düşüncemden kaynaklanılan şeyleri benimsemeyi seviyorum. Eşsiz ruhumdaki şeylerin nasıl yankılandığına dair en muhteşem resmi oluşturmak için benzetmeler, benzetmeler ve metaforlarla oynamak çok eğlenceli.

Bir PowerPoint Sunumuna Canlı Web Sayfaları Nasıl Eklenir? Bir PowerPoint Sunumuna Canlı Web Sayfaları Nasıl Eklenir?

Diane Babcock Kişisel Web Sitesi

Geleceğe Yolculuk, özellikle yerel bir dergi onu aldığında ve medyadaki erişimini genişletmek için kullandığında yazar Guy Dauncey'nin öğrenmesi için gerçek bir heyecandı.

Makale Kaynağı