Geçici öğretmen atamalara başvurabilir mi?

Türkiye'deki Suriyeli öğrencilerin Türkçeyi daha iyi öğrenebilmesi için Türkçe öğretmenliği, Türk dili ve edebiyatı öğretmenliği ile sınıf öğretmenliği branşlarından 4 bin 200 öğretmen geçici süreyle istihdam edilecek.MEB'in Suriyeli öğrenciler için istihdam edeceği geçici sözleşmeli öğretmenler, öğretmen atamalarında sözleşmeleri yönünden sıkıntı yaşar mı?

15 Kasım 2016 - 10:31 - Güncelleme: 15 Kasım 2016 - 11:46

 Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü suriyeli öğrenciler için 4.200 geçici sözleşmeli öğretmen alımı için ilana çıktı ve başvurular sona erdi, mülakat yerleri açıklandı. Başvuru yapan adayların kafalarını gelecek atamalar karıştırmıştı.

Milli Eğitim Bakanlığı ile Avrupa Birliği arasında imzalanan "Suriyeli Öğrencilerin Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonu" projesi kapsamında, Geçici Eğitim Merkezlerinde ve Suriyeli öğrencilerin yoğun olduğu Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda çalışmak üzere birinci etapta 4 bin 200 öğretmen bir yıllığına istihdam edilecek. 


Kafaları karıştıran soru: Geçici sözleşmeli öğretmenliğe başvuranlar ve göreve başlayanlar olası Kasım-Aralık döneminde veya Şubat döneminde ataması yapılacak sözleşmeli öğretmen alımına başvuruda bulunabilecek mi? Geçici sözleşmeli öğretmenlik sözleşmesi atamalara engel olacak mı?

Yukarıdaki sorunun cevabı geçici sözleşmeli öğretmenlik alım ilanı yayınlandığında bilinmiyordu ve atama bekleyen öğretmenlerin kafası karışmıştı. Daha sonra duyuru güncellendi ve sözleşmeli öğretmen atamasında geçici sözleşmeli öğretmenlik sözleşmesinin feshedileceği belirtildi.

Sonuç olarak suriyeli öğrenciler için istihdam edilecek geçici öğretmenler, atanırlarsa herhangi bir sorun oluşmayacak ve sözleşmeleri feshedilebilecek. Bu durum açığa kavuştuğu için başvuru sayısında artış olmuştu.
ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

2017 ŞUBAR 60 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ 

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ 
 


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şeref yoksunu NATO'nun Erdoğan ve Atatürk'e yaptığı hakarete soruşturma
Şeref yoksunu NATO'nun Erdoğan ve Atatürk'e yaptığı hakarete...
Son dakika... Erdoğan seçim tarihlerini açıkladı
Son dakika... Erdoğan seçim tarihlerini açıkladı