Gazeteci FETÖ'cüleri imzalı dilekçe ile ihbar etti.

Konya'da yayın yapan Er Haber gazetesi yazı işleri müdürü imzalı ihbar mektubu ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ndeki FETÖ'cüleri ihbar etti. Hem dilekçe verdi hem de Radyo ve Facebook'tan canlı yayınlandı.

25 Kasım 2016 - 18:59 - Güncelleme: 25 Kasım 2016 - 20:06

Başbakan Binali Yıldırım imzası ile Resmi Gazete’de yayımlanan genelgeye göre, FETÖ ile mücadelede imzasız ihbar mektupların ciddiye alınmayacağı kararlaştırılmıştı. Yerel gazeteci ise imzası ve kaşesini kullanarak bir ihbar mektubu hazırladı.

Konya Maarif Müfettişleri Başkanlığına'na sunulan dilekçede ismini ve yönettiği gazeteyi anlatan Umut Yaygır, İlçe Milli Eğitimde bulunan FETÖ abi ve ablalarının isimlerini sıralayıp bahse konu olan kişilerin şehitler ve kamu adına yargılanması talep ediliyor.

Dileçe'de şu cümleler yer alıyor.
   "Konya Ereğli ilçesinde yayın hayatına devam eden ER Gazetesi'nde yazı işleri müdürü olarak görev yapmaktayım. Ülkemiz 15 Temmuz milli iradeye darbe girişiminin ardından FETÖ ile bağlantılı birçok kurum çalışanlarına yönelik yaptırımlar devam ediyor. Hükümet tarafından Türkiye'nin her yerinde olduğu gibi Ereğli'de de FETÖ yapılanmasına mensup kamu çalışanlarının tespit edilmesine yönelik yürütülen çalışmalara destek vermek amacıyla bir anlamda kamu görevi yürüten ER Gazetesi Kurumu olarak ciddi çalışmalar yürütmekteyız.
    Bu çerçevede Milli Eğitim Bakanlığı tarafından da soruşturması devam eden Ereğli Milli Eğitim Müdürü İradet Genç görevine hiçbir şey yokmuş gibi devam etmektedir. İlçe Milli Eğitim Müdürü İradet Genç gerek 17 Aralık sonrasında çocuğunu iki yıl boyunca FETÖ'nün Ereğli'deki özel okulu olan Merve Şahika Koleji'nde tam burslu olarak göndermiş gerekse hiç bir sınava tabi tutulmadan 76 ncı madde kapsamında müdür olarak atanması adı geçen bu kanlı FETÖ  örgütü ile bağlantı olduğunu kanıtıdır.."

İŞTE O DİLEÇE:


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İlkokulda mide bulandıran olay! 32 yıllık öğretmen….
İlkokulda mide bulandıran olay! 32 yıllık öğretmen….
Öğretmen doluluk oranı açıklandı
Öğretmen doluluk oranı açıklandı