Galatasaray Lisesi'nin 150 Yılını Anlatan Sergiyi Küratöründen Dinleyin!

İstanbul Araştırmaları Enstitüsü, Türkiye’nin en köklü eğitim kurumları arasında yer alan Galatasaray Lisesi’ni mercek altına alan “Batıya Açılan Pencere: Galatasaray Lisesi’nin 150 Yılı (1868-2018)” sergisi kapsamında küratörle sergi turu düzenliyor. Sanatseverler 07 Şubat’ta ücretsiz gerçekleştirilen bu turda, serginin detaylarını küratör İzzettin Çalışlar’dan dinleme ve sergiyi birlikte gezme imkânı buluyor.

Galatasaray Lisesi'nin 150 Yılını Anlatan Sergiyi Küratöründen Dinleyin!
31 Ocak 2019 - 14:27

İstanbul Araştırmaları Enstitüsü, “Batıya Açılan Pencere: Galatasaray Lisesi’nin 150 Yılı (1868-2018)” sergisi kapsamında tüm kültür ve tarih meraklılarını küratörle sergi turuna davet ediyor. Katılımcılar bu turda sergiyi küratör İzzeddin Çalışlar eşliğinde gezerken, bir kamu kuruluşunun nadir rastlanır özerk kurumsallaşma öyküsüne şahit olacak. Tur kapsamında Çalışlar, Galatasaray Üniversitesi Kültür ve Sanat Merkezi Koleksiyonu ve Galatasaray Üniversitesi Galatasaray Lisesi Arşivi ile mezunların koleksiyonlarından derlenen fotoğraf, film, efemera ve mektebin farklı dönemlerinde kullanılmış objeler gibi çeşitli orijinal malzemeler hakkında detaylı bilgi verecek. Tur, 07 Şubat Perşembe günü saat 18:30’da ücretsiz gerçekleşecek.
 

Küratörle tur ücretsizdir. Kontenjan sınırlıdır. Tura katılmak için resepsiyon@iae.org.tr e-posta adresinden rezervasyon yaptırmak gerekmektedir.

 

Beyoğlu Tepebaşı’ndaki İstanbul Araştırmaları Enstitüsü, Pazar günleri hariç haftanın her günü 10:00 - 19:0 saatleri arasında gezilebilir.

Bu haber 1159 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum