Fransa Nice'da teröristler kamyonla göstericilerin arasına daldı; 84 ölü 100'den fazla yaralı

Fransa akıl almaz bir terör saldırısı ile sarsıldı. Nice şehrinde Fransız ihtilalinin yıldönümü nedeni ile bir araya gelen kalabalığın arasına kamyon sürerek katliam yapan teröristin en az 60 kişiyi öldürdüğü bildirildi. 100'den fazla kişinin ise yaralandığı açıklandı. Saldırı ile cadde adeta kan gölüne döndü.
Fransa'nın Nice kentinde İhtilalin kıvılcımı olarak kabul gören Bastille gününü anma kutlamaları kanlı bitti. Terör saldırısı ile kan gölüne dönen kutlamalarda 60 kişi kamyonla ezilerek ve ateş açılarak  hayatını kaybetti.

15 Temmuz 2016 - 01:22

Fransa akıl almaz bir terör saldırısı ile sarsıldı. Nice şehrinde Fransız ihtilalinin yıldönümü nedeni ile bir araya gelen kalabalığın arasına kamyon sürerek katliam yapan teröristin en az 84 kişiyi öldürdüğü bildirildi. 100'den fazla kişinin ise yaralandığı açıklandı. Saldırı ile cadde adeta kan gölüne döndü.
Fransa'nın Nice kentinde İhtilalin kıvılcımı olarak kabul gören Bastille gününü anma kutlamaları kanlı bitti. Terör saldırısı ile kan gölüne dönen kutlamalarda 84 kişi kamyonla ezilerek ve ateş açılarak  hayatını kaybetti.
Fransız yerel kaynakları olayın bir terör saldırısı olduğu istikametinde bilgi aktarırken Fransız polisinin açıklamalarına göre de birden fazla saldırgan olduğu, ölenlerin kamyonla kalabalığın arasına dalınması neticesinde yaşamını yitirdiği, saldırganların bulunması için arama faaliyeti ve operasyonların devam ettiği bildirildi.
Valilik kaynakları da kamyonla halkın içerisine saldıran teröristlerin kamyondan ateş açarak çok sayıda kişiyi öldürdüğünü açıkladı. Polis tarafından halkı uyarmak amacı ile sık sık yapılan anonslarda dışarı çıkılmaması hususunda uyarılarda bulunuyor.
Öte yandan güvenlik tehlikesi gerekçe gösterilerek Fransa tarafından  Türkiye'de dün ve bugün kutlanacak olan ''Fransa Milli Günü'' iptal edilmişti. Milli gün dolayısı ile bir terör saldırısı bekleyen Fransız makamlar Ankara Büyükelçiliğini ve İstanbul Başkonsolosluğunu bu süreler için kapattığını duyurmuştu.

FACEBOOK ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İletişim Fakülteleri'nde yepyeni bir dönem başlıyor
İletişim Fakülteleri'nde yepyeni bir dönem başlıyor
ÖSYM duyurdu: ALES sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak ?
ÖSYM duyurdu: ALES sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak ?