Fotoğraftali 4 kişinin FETÖ'de ismi geçiyor. Efkan Ala ile birlkite resimleri var

İçişleri eski Bakanı Efkan Ala'nın istifasından sonra, gençlik yıllarına ait bir fotoğraf da sosyal medyanın gündemine oturdu.

02 Eylül 2016 - 11:43

İçişleri eski Bakanı Efkan Ala'nın istifasından sonra, gençlik yıllarına ait bir fotoğraf da sosyal medyanın gündemine oturdu. Fotoğraftaki altı kişiden dördünün FETÖ soruşturmasında adı geçen kaymakam ve valiler olması tartışma yarattı. Fotoğrafta Ala'nın hemen yanında kamudan çıkarılan Cemal Öztaş bulunuyor. Fotoğraf karesindeki diğer isimlerin ise, Kaymakam Mahmut Şirinoğlu, Vali Seyfettin Azizoğlu, Vali Vakkas Gözlügöl, Vali Yardımcısı Metin Borazan, Kaymakam Cemalettin Demircioğlu olduğu iddia edildi.ŞAHİN'İN EKİBİ

KHK ile, 28 bin 163’ü Milli Eğitim Bakanlığı, 2 bin 18’i Sağlık Bakanlığı, 733’ü Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, bin 519’u Diyanet İşleri Başkanlığı, 439’u Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı personelinin görevine de son verildi. TRT'de işine son verilenler arasında ise, Samsun'a Vali olarak atanan eski genel müdür İbrahim Şahin'in yakın çalışma ekibinin de olması dikkat çekti. Şahin'in TRT Genel Müdürlüğü yaptığı dönemdeki Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Koyuncu, TRT Haber Koordinatörü Ahmet Böken ve Basın Danışmanı Birol Uzunay da kamu görevinden çıkarıldı.

“ALA, GÜNAH KEÇİSİ İLAN EDİLECEK”
Ali Ekber ERTÜRK/ANKARA
CHP eski Gaziantep Milletvekili ve eski Vali Ali Serindağ, İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın istifasını “AKP, onu günah keçisi ilan edecek” sözleriyle değerlendirdi.
SÖZCÜ’ye konuşan Serindağ, 15 Temmuz'dan sonra iktidarın sergilediği uzlaşmacı tavrın gerçekçi olmadığını da savundu ve “Ne yazık ki tüm muhalif sesleri susturacak bir tavır içerisinde giriliyor” dedi.
Serindağ şunları söyledi: ”Efkan Ala, mülki idareden gelen biri olarak aslında İçişleri camiası açısından bir şanstı. Başarılı olmasını isterdim, ama olamadı. Bir günah keçisi arandı ve Efkan Ala bu anlamda istifaya zorlandı. Kendi rızasıyla gitmedi.”
FETÖ’nün ”Devlete karşı bir hareket olduğunu” da belirten Serindağ, 15 Temmuz'un kullanılarak muhalif bütün seslerin kısılmak istendiğini de vurguladı ve ”15 Temmuz'dan sonra uzlaşmacı algısı yaratılmaya çalışıldı. Ama iktidar icraatları, tutumları ve söylemleriyle bunun gerçekçi olmadığı görülüyor. TSK'dan atılan emekli general Başdanışman yapıldı. Adli Yıl açılışı Saray'a alındı. Maarif Vakfı'na yapılan atamalar, polise türban, GATA'nın adının “Abdülhamit” diye değiştirilmesi, 3. Köprü'ye “Yavuz Sultan Selim” adının verilmesi gibi icraatlar da gerçekte bir uzlaşmacı olunmadığının açık göstergesi” dedi.

Kaynak: sozcu.com.tr

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ
SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ
FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ
MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ
OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Öğrenciler kırbaçlanarak dövüldü iddiası
Öğrenciler kırbaçlanarak dövüldü iddiası
Adli Bilişim Uzmanından flaş Bylock açıklaması
Adli Bilişim Uzmanından flaş Bylock açıklaması