Formasyonun Kaldırılmaması İçin İmza Kampanyaları Başlatıldı

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa Safran tarafından yükseköğretim elemanları ile bir araya gelinen toplantıda yapılan formasyonun kaldırılacağı açıklaması üzerine imza kampanyaları başlatıldı.

Formasyonun Kaldırılmaması İçin İmza Kampanyaları Başlatıldı
08 Haziran 2019 - 14:58

Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğretim elemanları ile 31 Mayıs 2019 tarihinde düzenlenen toplantıda bir araya gelen Milli Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcısı Mustafa Safran, bayramdan sonra pedagojik formasyon uygulamasının kaldırılacağını belirtmişti. Nitekim 7 Haziran 2019 tarihli “Pedagojik Formasyon Kaldırılıyor” başlıklı haberimizde bu konu ayrıntılı olarak aktarılmıştı.

İmza Kampanyaları Başlatıldı

Bu gelişme üzerine “change.org” sitesinde imza kampanyaları başlatanlar formasyonun kaldırılmaması için destek istediler. Şu ana kadar pedagojik formasyonun kaldırılması konusunda “change.org” üzerinde 2 imza kampanyası başlatıldı. Özellikle 2023 Eğitim Vizyonu belgesine atıfta bulunulan bir imza kampanyasında daha önce formasyonun kaldırılmadığı ve sadece isim değiştirdiği şeklindeki açıklamalara dikkat çekildi. Öğretmen adaylarının 2023 Eğitim Vizyonu belgesindeki bilgilere göre 2023 yılına kadar aynı şekilde formasyonun verileceğini düşündüklerini ifade ettikleri görüldü. Ancak, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa Safran tarafından yapılan son açıklamaya işaret eden öğretmen adayları, 2023 öncesi ve sonrasında formasyon verilmeyeceğini anladıklarını ifade ettiler.


Diğer başka bir imza kampanyasında ise, pedagojik formasyonun bayramdan sonra kaldırılacağı açıklamasının tamamen saçmalık olduğu vurgulandı. Söz konusu kararın öğrencileri mağdur etmekten başka bir işe yaramayacağı belirtilen açıklamada, bu nedenle öğretmen adaylarının seslerini duyurarak haklarını savunmaları gerektiği ifade edildi.


Bu haber 1148 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Hakkı
    1 yıl önce
    Amaç iyi öğretmen yetiştirmek se bu ne perhiz bu ne lahana turşusu!.. artı şu an öğretmen yetiştiren eğitim fakültelerinde okuyan öğrencilerin hakları ne olacak? öğretmenleri en iyi şekilde yetiştirmekle uğraşalım...

Şişli Eskort