Flaş iddia: Göreve iade KHK'sı çıkacak

OHAL kapsamında çıkan KHK'lar ile görevlerinden ihraç edilen ve açığa alınan onbinlerce kişiyi ümitlendiren bir iddia gündeme düştü. Buna göre yeni göreve iade KHK'sı geliyor. Habertürk yazarı Sevilay Yılmaz, işe dönüş KHK’si üzerinde çalışıldığını iddia etti.

11 Nisan 2018 - 13:25 - Güncelleme: 11 Nisan 2018 - 18:58

15 Temmuz sonrası ilan edilen OHAL'in KHK’leriyle mesleklerinden ihraç edilen kamu çalışanının kaderi OHAL Komisyonu’ndan çıkacak kararlara bağlı. Ancak komisyonun incelemelerini tamamlamasının uzun yıllar süreceği belirtiliyor.

OHAL Komisyonu'nun tartışma yaratan bu durumunun ardından ortaya yeni bir iddia atıldı.

Habertürk gazetesi yazarlarından Sevilay Yılman, "güvenilir kaynaklardan" diye belirttiği iddiasında 'İşe dönüş KHK’si' üzerinde çalışıldığını yazdı.

‘Çözüm KHK’si için çalışmalar başladı’ başlıklı yazısında OHAL Komisyonu'nun işleyişinden bahseden Sevilay Yılmaz, 'İşe dönüş KHK’si' iddiasını şöyle dile getiriyor:

"Tabii kesinleşmiş bir şey olmadığı için temkinli olmak durumundayım, ama güvenilir kaynaklarımdan edindiğim bilgilere göre yeni bir KHK’yla ilgili çalışma var. Yani FETÖ iltisaklı/irtibatlı olduğu iddiasıyla işini kaybeden ama sonrasında başvurduğu adli makamlardan takipsizlik alan veya yargılamasının neticesinde beraat edenlerin yeniden işe döndürülmesiyle ilgili bir çalışma.

Tabii şimdi biliyorum ki verdiğim bu kulis bilgisi üzerine gerek OHAL Komisyonu’na müracaat edip komisyonun kararını bekleyenlerden, gerekse KHK dışı olan sözleşmeli çalışanlardan binlerce soru gelecek.

Şimdiden söyleyeyim… Bu çalışmayla ilgili çok fazla bir ayrıntı yok bendenizde. Bana aktarılan bilgiye göre KHK ile işinden olmuş, ihraç edilmiş ancak takipsizlik ya da beraat kararı almış devlet memurlarının sorununun çözümü için yetkili makamlar uyarılmış ve bu sorunun ivedilikle çözümü için çaba sarf edilmesi istenmiş."

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • veli kılıç
  6 ay önce
  Hayatlari boyunca suca bulaşmamış insanları, terör örgütü üyesi deyip, kanunda olmayan suçlarla (sendika banka,okul,dershane,dernek,yardım kuruluşu- hepsi yasal) İhraç etmek ZULÜM dür..... kin ve nefretle devlet yönetilmez.....
 • Kemal yılmaz
  6 ay önce
  Yusuf cemaatten olduğunu bu kadar belli etmesen istersen.. bu saçmalıkları bırakın artık.
 • YUSUF ATMACA
  6 ay önce
  hayatı boyunca suç işlememiş ve iktidarın mecbur bırakmasına rağmen ölene kadar işlemeyecek vatansever insanlara terörist iftirası atıp hukuksuzluk yaptılar. üstelik 250şehit ve gazilerin vurulduğu silahı bulmaktan kaçan iktidar bunu yapıyor.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Müge Anlı'da ŞOK Dakikalar Duyanlar Kulaklarına İnanamadı
Müge Anlı'da ŞOK Dakikalar Duyanlar Kulaklarına İnanamadı
Aldığı robot başına bela oldu
Aldığı robot başına bela oldu