Flaş Gelişme! Bakan Akar'ın Cevabi Mektup Gönderdiği Pentagon Yetkilisi Görevi Bıraktı

ABD Savunma Bakanlığı Pentagon'da geçici görevli olan ve Türkiye'ye S-400 mektubu göndermesi ile gündeme gelen Savunma Bakan Vekili Patrick Shanahan'ın görevini bıraktığı açıklandı.

Flaş Gelişme! Bakan Akar'ın Cevabi Mektup Gönderdiği Pentagon Yetkilisi Görevi Bıraktı
18 Haziran 2019 - 18:24 - Güncelleme: 18 Haziran 2019 - 18:27

ABD Başkanı Donald Trump, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Patrick Shanahan'ın bugüne kadar harika bir iş yaptığını ifade ederek, inanılmaz hizmeti için teşekkür etti. Trump, yeni Savunma Bakan Vekili olarak Mark Esper'i açıkladı. Patrick Shanahan'ın ise ailevi nedenlerden dolayı görevini daha fazla yapmak istemediğini açıkladığı öğrenildi.

Son günlerde ABD ile Türkiye arasında yaşanan S-400 füze savunma sistemi satın alımına ilişkin gerilim esnasında Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’a bir mektup gönderen Patrick Shanahan, bir anda gündem olmuştu.

Söz konusu mektuba yanıt veren Milli Savunma Bakanı Akar ise, mektuptaki müttefiklik ruhuna uygun olmayan üslup ve yaklaşımdan duyulan rahatsızlığın yeniden vurgulandığını, Türkiye'nin bilinen görüşlerinin ve önerilerinin ayrıntılı olarak aktarıldığını ifade etmişti.

Bu haber 604 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort