Flaş açıklama: 682 öğretmen sürgün edildi

682 öğretmenin sürgün edildiği açıklandı.

28 Ağustos 2017 - 19:21

Diyarbakır, Urfa ve Antep’te Eğitim-Sen’e üye olan 682 öğretmene il dışı görev verildi. Eğitim-Sen ise konuya ilişkin yaptığı açıklamada, öğretmenlerin okulların açılmasına sayılı günler kala il dışına ‘sürgün edildiğini’ belirtti.


Diyarbakır’da daha önce açığa alınan yaklaşık 4 bin 400 öğretmenden 180’i Kanun Hükmünde Kararnameler (KHK) kapsamında meslekten ihraç edilmiş, diğerleri ise görevlerine iade edilmişti.

Görevlerine iade edilen ve haklarındaki soruşturma sürdüğü belirtilen Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim-Sen) üyesi 264 öğretmene ise bugün Milli Eğitim Bakanlığı tarafından “zorunlu yer değişikliği” nedeniyle il dışı görev verildi.

Eğitim-Sen Genel Merkezi’nden yapılan açıklamaya göre ise Urfa’da 367, Diyarbakır’da 264, Antep’te ise 51 sendika üyesi okulların açılmasına sayılı günler kala il dışına ‘sürgün edildi’.

Açıklamada, “Eğitim Sen olarak, üye ve yöneticilerimize yönelik her türlü baskı, soruşturma ve sürgünlerin durdurulması için, çocuklarımızın ve öğrencilerimizin eğitim hakkı için, tüm gücümüzle örgütsel ve hukuksal mücadelemizi sürdüreceğimiz bilinmelidir” denildi.

‘Şimdi de sürgün ediyorsunuz, yılmayacağız!’

Eğitim-Sen Diyarbakır Şubesi ise Twitter’dan yaptığı açıklamada, zorunlu il dışı görevlendirmelerini ‘sürgün’ olarak nitelendirerek ‘Yılmayacağız’ mesajı verdi:

Diyarbakır EğitimSen @egitimsen21

Açığa aldınız, ihraç ettiniz, tutukladınız... Yetmedi şimdide sürgün ediyorsunuz... Yılmayacağız! Direneceğiz! ve Kazanacağız!

 

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ


SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

ÖĞRETMEN ATAMASI VE MÜLAKAT GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
36 yaşındaki öğretmen tarlada ölü bulundu
36 yaşındaki öğretmen tarlada ölü bulundu
21 Kasım 2017 tarihli atama kararları
21 Kasım 2017 tarihli atama kararları