FETÖ'den yeni açığa alma ve ihraç dalgası geliyor

15 Temmuz darne girişiminin ardından kamu çalışanlarına yönelik olarak sürdürülen çalışmaların devam edeceği ve FETÖ ile bağlantılı oldukları gerekçesi çok sayıda devlet memurunun görevden uzaklaştırılacağı belirtildi. Akşam'ın haberi şöyle;

19 Ekim 2016 - 10:32

Olağanüstü Hal uygulaması, 20 Temmuz'da, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu tarafından devreye sokulmuştu. Bugün 01.00 itibarıyla dolan sürenin ardından "uzatmalı OHAL"e geçildi.

BYLOCK ŞİFRELERİ ÇÖZÜLDÜ

MGK'nın tavsiyesi ışığında, Bakanlar Kurulu tarafından üç ay daha sürmesi kararlaştırılan ve Meclisin de onay verdiği OHAL uygulaması, bugünden itibaren 90 gün daha devam edecek. Üç aylık OHAL'li döneme ise, hızlı bir şekilde "olağan hal"e geçiş için atılan adımlar damga vurdu. OHAL temizliği, Emniyet'ten yargıya, eğitimden iş dünyasına, medyadan TSK'ya kadar uzandı. FETÖ'cülerin yazıştığı tespit edilen şifreli ByLock programı çözülerek, örgüt mensupları hızla görevden uzaklaştırıldı.

PARA YOLLARINA DARBE


PKK'LI BELEDİYELERE KAYYUM

OHAL imkanlarından, sadece FETÖ'ye yönelik değil, diğer terör örgütlerine darbe indirmek için de yararlanıldı. Bu kapsamda, terör örgütü PKK'ya destek verdikleri ve eylemlerine katkı yaptıkları belirlenen belediyelere kayyum atandı. FETÖ ve PKK desteği nedeniyle 30 belediye halen vekil başkanlarca yönetiliyor.

ERDOĞAN UYARDI

Türkiye, bu süreçte, başta Fetullah Gülen'in iadesi için yoğun bir diplomasi trafiği yürüttü. Cumhurbaşkanı Erdoğan, G20 ve BM zirvelerinde ABD'den Almanya'ya, İngiltere'den Fransa'ya kadar dünyanın önde gelen ülkelerini ve uluslar arası teşkilatları FETÖ konusunda uyardı. Rusya ve İsrail ile ilişkiler normalleşti. Suriye'de oluşturulmaya çalışılan "terör koridoru"nu önlemek ve DEAŞ tehdidini süpürmek için "Fırat Kalkanı Harekatı"nı gerçekleştirdi.

YENİKAPI RUHU

Darbe girişimi sonrası siyasette Yenikapı ruhu da oluştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısıyla, AK Parti, CHP ve MHP liderlerinin de katılımıyla Yenikapı'da yapılan miting, siyasetteki buzları eritti. Son olarak MHP lideri Devlet Bahçeli'nin çıkışıyla, "başkanlık sistemi" için referandum kapısı aralandı. Önümüzdeki günlerde bu konuda Meclis süreci işlemeye başlayacak.

Tüm açığa alma, iade, gözaltı ve tutuklama haberleri sayfamızda...

SAYFAMIZA GİTMEK İÇİN TIKLAYINIZ

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ
FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ
MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ
OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ 

60 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şeref yoksunu NATO'nun Erdoğan ve Atatürk'e yaptığı hakarete soruşturma
Şeref yoksunu NATO'nun Erdoğan ve Atatürk'e yaptığı hakarete...
Son dakika... Erdoğan seçim tarihlerini açıkladı
Son dakika... Erdoğan seçim tarihlerini açıkladı