''FETÖ üyesi olanları kamudan ihraç ettik''

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki kamudan ihraç edilenlerin mağdur edildiği konusunda açıklama yaptı. Özhaseki 15 Temmuz darbesinde 250 kişinin şehit, 2500 kişinin gazi olduğunu belirtirken, CHP’nin mağduriyet masası kurmasını eleştirdi.

28 Mart 2017 - 16:39

Özhaseki; FETÖ üyesi olanları kamudan ihraç ettik, mağduriyet filan yok

Bakan Mehmet Özhaseki kamu personellerinin ihraç edilmesi konusunda yaptığı açıklamada, FETÖcülerin kamudan ihraç edildiğini vurgularken, mağduriyet adı altında masa kuran CHP’yi FETÖcülere destek olduğu konusunda eleştirdi.

CHP’nin kamudan ihraç edilenlerin mağduriyetini önleme çalışmalarına değinen Bakan Özhaseki, “Allah aşkına neyin mağduriyetinden bahsediyorsunuz?” ifadesini kullandı.

CHP MAĞDURİYET MASASI KURDU

15 Temmuz darbe girişiminden sonra kamuda terör örgütü üyelerinin tespit edilmesi ve gerekli işlemlerin yapılması konusunda çalışmalara değinen Bakan Özhaseki, kamuda ne kadar FETÖcü varsa attık ifadesini kullandı. Cumhuriyet Halk Partisinin ise bu mağduriyetleri önlemek adına kurduğu masaları ağır bir dille eleştiren  Özhaseki, 15 Temmuzda şehit olan, gazi olan vatandaşlarımızı hatırlatırım dedi.

250 kardeşimizin şehit, 2200 kardeşimizin gazi olduğu bir gecede kim mağdur diyen Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, devlet kendisine ihanet edenlere maaş vermez, çalıştırmaz dedi.

BAKKAL ÇIRAK ÖRNEĞİ

Bakan Özhaseki açıklama yaparken dinleyicilere bir bakkalın yanında çalışan çırak hergün bakkala küfür etse o bakkal onu çalıştırır mı sorusunu sordu. Sorusuna Hayır cevabı veren Bakan  Mehmet Özhaseki, kendisine küfür eden, ihanet eden kişiyi bakkal çalıştırmaz dedi.

Devlet içerisinde devlete ihanet eden çeteye, örgüte mensup kişileri de devletin çalıştırmayacağını, maaş vermeyeceğini vurgulayan Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki, devletin örgüt üyesine “git” demesinden doğal, makul bir durum olamaz dedi.

Kamudan FETÖCÜ olanları temizledik ifadesini kullanan Bakan, DEAŞ denilen örgütün de içeride olduğunu ve onla beraber tüm örgütleri de kamudan temizlediklerini belirtti.
Öğretmenler İçin

YORUMLAR

 • 7 Yorum
 • Mağdur
  9 ay önce
  Bakkal çırağı a diyor sendika var istersen üye ol şurada banka var kullan istersen sonra bakkal sendikaya üye olduğu için ve bankayı kullandığı için çırağı işten Atar
 • HaK
  9 ay önce
  Sizin tabirinizle üyelikten çıkanlara ne olacak?
 • Hakaret Mağdurlarıyız!
  9 ay önce
  Yazıklar olsun. Ölümü bekleyin o zaman. Allah'adaleti ahirette size de yeter, bize de!
 • Khk magduru
  9 ay önce
  Sayın bakanım şehitlerimiz bizim ,gazilerimiz bizim. İçimiz yanıyor her şehit haberinde. Ben vatanını seven,sadece vatanı için çalışan bir öğretmendim şimdi ihracım. Ne örgütü ya! Mağduriyetleri göremiyorsanız vicdanınız ölmüş demektir,yazık çok yazık
 • Yusuf ATMACA
  9 ay önce
  Sizi Allaha havale ettik Adalet bakanı ihraçlar suçlu oldukları için değil idari tasarruf itirafında bulundu. Rabbim bütün vatanseverlerin yar ve yardımcısı olsun
 • Asılhainsizsiniz
  9 ay önce
  Mağdurlar icin komisyon kurulması hükmü verilmiş, Khk ile yayınlanmış ve başvuru alınacağı açıkça belirtilmiş! Devlet bu işin içinde hata olabileceği kanısındaysan, siz neyin kafasını yaşıyorsunuz! Bu nasıl vicdan! Bir kişinin mağdur olabileceği bile aklınıza gelmiyor mu hiç? Bu hak yerde kalmaz! Allah kötüye ve zalime fırsat vermesin! Mustehakinizi bulun inşAllah!
 • Su kirikkale ogretmen
  9 ay önce
  Magduriyet yok oylemi sayin bakanim... Devlet kendine ihanet edene maas vermez oylemi sayin bakanim... Tanidigim tum bankamatik memurlari isinde bende artik ahiret sinemasinda izletirim nasil bir memur oldugumu... Ne diyeyim sayin bakanim ne diyeyim Allah hepimize merhamet etsin... Tesekkurler
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İşte Kırtasiye Online Kırtasiye ve Ofis Malzemeleri Satış Sitesi
İşte Kırtasiye Online Kırtasiye ve Ofis Malzemeleri Satış...
AYM; 3600 ek göstergesi verilmemesinin gerekçesini açıkladı
AYM; 3600 ek göstergesi verilmemesinin gerekçesini açıkladı