FETÖ öğrencileri böyle kendi safına çekmiş

FETÖ'nün devam eden davalarındaki itiraflar, öğrencilerin nasıl FETÖ ağına düştüğünü ortaya çıkardı.

25 Eylül 2017 - 21:00

FETÖ/PDY'nin Osmaniye'deki "çatı yapılanmasına" yönelik hazırlanan ve 2. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen bin 457 sayfalık iddianamede, örgütün lise ve üniversitede okuyan gençleri kendi saflarına çekmek için uyguladıkları yöntemler yer aldı.

Her lise ve üniversitenin Bölge Talebe Mesullerinin (BTM) vardı. Bu BTM'ler örgüte kazandırılmak istenen öğrencileri seçiyordu.

BTM'lerin örgüt içinde "ED" olarak adlandırılan "eğitim danışmanları"na bağlı olarak çalışıyordu. "ED"lerin ise direkt olarak il imamlarına bağlıydı. 

Örgüte yeni gençler kazandırmak için OKÜDER tarafından ücretsiz yemek organizasyonları düzenleniyordu.
Her cuma "kuru fasulye günü" etkinliği yapılarak gençlerin etkilenmeye çalışıldığını belirten M.A, Kredi Yurtlar Kurumu'nda kalan öğrencileri FETÖ safına çekmek için bu yurtlara, örgüte bağlı öğrencilerin yerleştirildiğini ve bunların yurt masraflarının örgüt tarafından karşılandığını, örgüte bağlı öğrencilerin belirledikleri öğrencileri etkilemek için kafeterya ve benzeri yerlerde iletişim kurduklarını, daha sonra ise saflarına çektikleri öğrencileri yanlarına alarak örgütün evlerine çıktıklarını ortaya çıktı

FETÖ evlerinde kalan öğrencilerin itaat etme derecesine göre 1 yıldız, 2 yıldız gibi derecelendirildiği ve yüksek dereceli öğrencilere karşılıksız burs gibi ödüller verildiği bilgilerini aktardı.

 Ayrıca staj yapan öğrencilerin, mezuniyet sonrası iş garantisi vaadiyle örgüte kazandırılmak istendiği de iddianame yer aldı.

kaynak: sabah

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Öğretmenler dikkat: Bunu yapmayın, mevzuatta yeri yok
Öğretmenler dikkat: Bunu yapmayın, mevzuatta yeri yok
Öğretmen atamaları Bakan İsmet Yılmaz'a soruldu
Öğretmen atamaları Bakan İsmet Yılmaz'a soruldu