FETÖ o öğretmenle uğraştı, o FETÖ'den ihraç edildi

FETÖ’cülerin soruşturma açtığı öğretmen FETÖ’cülerle birlikte ihraç edildi

16 Temmuz 2017 - 10:23


Sosyal bilgiler öğretmeni Şahin Tümüklü, görev yaptığı 15 yıl boyunca sendikal faaliyetleri gerekçe gösterilerek pek çok kez soruşturmaya alınmış. 7 Şubat’ta yayımlanan KHK ile kamu görevinden çıkarılan Tümüklü, “FETÖ’cüler bana beş kere soruşturma açtı. Bunu bizzat oradaki cemaat ağabeyleri yaptı. İşin ironik yanı beni şikayet eden cematçiler, 7 Şubat’ta benimle beraber işten atıldı” diyor.


15 yıllık sosyal bilgiler öğretmeni Şahin Tümüklü, 7 Şubat’ta yayımlanan 686 sayılı KHK ile ihraç edildi. Uzun yıllardır tarihle ilgilenen ve yüksek lisansını iktisat tarihi üzerine yapan Tümüklü, Ceylan Yayınları’ndan çıkan Yolculuk Felsefe İsyan Şeyh Bedreddin kitabının moderatörü. Sorularımızı yanıtlayan Tümüklü, kitabın yeni bulgular ve yöntemler içerdiğini belirterek “Meseleyi bir tarih yazımı olarak ele aldık ve yeni bir pencere açmak istedik” diyor.

İhraç edilmeden önce nerede ve hangi branşta görev yapıyordunuz?

Sosyal bilgiler öğretmeniyim, aynı zamanda iktisat tarihinde yüksek lisans yaptım. En son Esenler’de bir ortaokulda sosyal bilgiler öğretmenliği yapıyordum. 7 Şubat kararnamesi ile görevden çıkarıldım. 15 yıllık öğretmenlik hayatım var, çeşitli liselerde ve ortaokullarda çalıştım.

İhraç kararını nasıl karşılıyorsunuz? Yanlış hatırlamıyorsam daha önce de sendikal faaliyetler sebebiyle soruşturmalar geçirmiştiniz.

Evet. İşin en tuhaf yanı, FETÖ’cüler bana beş kere soruşturma açtılar. Beş kere ben valilik soruşturması geçirdim ve bunu bizzat oradaki cemaat ağabeyleri yaptı. Hatta 7 Kasım 2016’da bizimle beraber işten atılan cemaatçi bir arkadaş şikâyet etmişti beni. Böyle de ironik bir şey işte (gülüyor).
Bu ülkede belki bir günde binlerce konu başlığıyla ilgili onlarca eyleme katılıyoruz. Aynı zamanda sendikalıyız. Çeşitli biçimlerde bu ülkede tarafız, taraf olmaya çalışıyoruz. Devlet bize, kendi bakış açısına uygun olmayan herkesi düşman olarak gördüğü mesajını verdi. Bizi sisteminin dışına atarak açlığa, yoksulluğa, sefalete mahkum etmeye çalışıyor. Oradan, terbiye ederek, hem kendi ideolojik tahakkümünü kurmaya hem de karşı iktidar biçiminde yer alan muhalefeti yok etmeyi hedefliyor. Biz bunun farkındayız

Gazete Duvar

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Müslüm222
  4 ay önce
  686 khk büyük bir kumpas var.Atılanların çoğuna bakın Feto düşmanı.Feto kendine düşman olanları devlet eliyle işten attırdı.Saha araştırması yapın kimin ne olduğu ortaya çıkar
 • murat
  4 ay önce
  Bu arkadaşla dört yıl aynı sınıfta okuduk.karl marks fetöcü deseler daha inandırıcı olurdu.eğer fetöden dolayı atılmişsa yazık olmuş
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Öğretmenlere 3 yeni sınav görevi TIKLA BAŞVUR
Öğretmenlere 3 yeni sınav görevi TIKLA BAŞVUR
Liseye sınavla girişte başarı puanı yok
Liseye sınavla girişte başarı puanı yok