FETÖ'nün Öğretmen Yapılanmasından Sorumlu Şahıs Yakalandı

FETÖ/PDY terör örgütünün öğretmen yapılmamasından üst düzeyde sorumlu faaliyet gösterdiği belirtilen Saim T., İstanbul'da yakalandı.

FETÖ'nün Öğretmen Yapılanmasından Sorumlu Şahıs Yakalandı
17 Ağustos 2019 - 15:08

İstanbul'da devam eden FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından ortak düzenlenen operasyonda örgütün üst düzey çalışmalarını yürüten ve öğretmen yapılanmasından sorumlu olduğu bildirilen Saim T., saklandığı evde yakalandı.

Daha önce Marmara Eğitimciler Federasyonu Başkanı olarak görev yapan ve terör örgütü FETÖ/PDY bünyesinde faaliyet gösterdiği belirlenen Saim T.'nin öğretmen yapılanmasından üst düzeyde sorumlu olduğu bildirildi.

Operasyona ilişkin yapılan açıklamada, Saim T.'nin ByLock kullanıcısı olduğu ve FETÖ/PDY üyeliğinden firari olduğu belirtilerek, şahsın saklandığı gaybubet evine düzenlenen operasyon sonucu İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube ekipleri tarafından gözaltına alındığı belirtildi. Ayrıca, Semih kod adlı Saim T.'nin kaldığı gaybubet evinde yakalanmamak için ışıkları hiçbir zaman yakmadığı da öğrenildi.


Bu haber 1521 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum