FETÖ İle Bağlantısı Belirlenen Okul TBMM Gündeminde!

FETÖ soruşturması kapsamında geçtiğimiz sene sahibi ve 37 yöneticisinin tutuklandığı özel okulun 5 Temmuz 2019 tarihinde kapatılması meclis gündemine geldi.

FETÖ İle Bağlantısı Belirlenen Okul TBMM Gündeminde!
19 Temmuz 2019 - 13:06

Ankara'da yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında örgüt ile bağlantıları bulunduğu gerekçesiyle Özel Akıllı Okullar sahibi İdris Yurteri ile birlikte 37 yöneticinin örgüt bağlantısı nedeniyle tutuklanmasına rağmen söz konusu okulun 5 Temmuz günü kapatılması gelişmesi; CHP tarafından TBMM gündemine taşındı.

ByLock kullandığı tespit edilen İdris Yurteri ve 37 yönetici hakkında uygulanan hukuk kararına rağmen okulun faaliyetini sürdürmesi sebebiyle CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç tarafından TBMM Başkanlığı'na soru önergesi verildi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından yanıtlanması istemiyle Özel Akıllı Okullar hakkında soru önergesi veren Özkoç, FETÖ ile ilişkisi tespit edilen okulların hangi bakan ve bakan yardımcılarınca ziyaret edildiğini sordu.

CHP Milletvekili Engin Özkoç tarafından gündeme getirilen konu dolayısıyla, MEB içindeki bir ekibin Akıllı Okullar ve sahiplerini koruduğu iddia ediliyor.

Bu haber 769 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort