FETÖ Elebaşı Gülen'in İadesi Hakkında Önemli Gelişme!

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, FETÖ elebaşı Fethullah Gülen'in iadesi için yeni belgelerin ABD Adalet Bakanı'na verildiğini söyledi.

FETÖ Elebaşı Gülen'in İadesi Hakkında Önemli Gelişme!
12 Haziran 2019 - 18:08

ABD ziyareti kapsamında çeşitli temaslarda bulunan Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, FETÖ elebaşının iadesi ile ilgili olarak yeni delilleri içeren belgeleri ABD Adalet Bakanı William Barr'a verdiklerini belirtti. ABD'li mevkidaşı William Barr ile dün yaptığı görüşmenin ardından kongredeki temasların ve diğer görüşmelerin oldukça verimli geçtiğini ifade eden Bakan Gül, Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) konusundaki tüm tezleri birinci elden muhataplarına aktarıldığını söyledi.

Bunun üzerine ABD Adalet Bakanı'nın konuyu takip edeceğini ve süreç ile bizzat ilgileneceğini ifade ettiğini aktaran Bakan Gül, Türk yargısının ortaya koyduğu tüm delilleri en üst düzeyde paylaşma imkânı bulduklarını ve bu açıdan önemli bir görüşmenin yapıldığını söyledi. Sunulan delillerin önemli olduğunu ve bunların değerlendirilmesini beklediklerini kaydeden Bakan Gül, bu konuda beklenen gelişmelerin olmasını umduğunu ifade etti.

Türk-Amerikan İlişkileri

ABD kongresinde gerçekleştirdiği temasları ile ilgili olarak da bilgiler veren Bakan Gül, görüşmelerin yapıcı ve faydalı olduğunu söyledi. Türk-Amerikan ilişkilerinin ABD Kongresi'ndeki tasarılarla ve tekliflerle düzelemeyeceğine işaret eden Gül, bu tür diyaloglarla ve empati ile Türk-Amerikan ilişkilerinin daha iyi bir noktaya ulaşacağını vurguladı. Bazı düşünce kuruluşları ile görüşmeler yaptığını aktaran Adalet Bakanı Gül, bu görüşmelerde Türkiye'nin tezlerini dile getirdiklerini ve yapıcı tartışmalarla Türk-Amerikan ilişkilerini ele aldıklarını söyledi.

Bu haber 478 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort